Ankara’nın düğüncüsü

Mustafa İset 22 yılda Ankaralı 304 çift gence aracını gelin arabası olarak ücretsiz tahsis etti. Hedefinin 500 olduğunu belirten İset, bunun için çok sayıda gencin sıraya girdiğini belirtti

Ankara’nın düğüncüsü
Çamlıdereli 3 çocuk babası 47 yaşındaki Mustafa İset, 1995 yılında mesai arkadaşı için 1987 model arabasını gelin arabası olarak tahsis etti. O günden sonra gelen hiçbir isteği kırmayan İset, bugüne kadar tam 304 gence arabasını gelin olarak tahsis etti ve şoförlüğünü yaptı. Genç çiftlerden hiçbir şekilde ücret talep etmeyen İset, maddi durumu ne olursa olsun kendisinden ricada bulunan herkese gelin arabası desteğinde bulunuyor. Yetim olarak büyüdüğünü belirten Mustafa İset bu nedenle önceliği yetim çocuklarına verdiğini ifade ediyor. Zaman zaman bir günde iki düğüne gittiğini belirten Mustafa İset, "Ben bu işe 1995 yılında başladım. İlk gelin arabam mesai arkadaşım için yaptım. 1987 model arabamla bir süre yaptıktan sonra 2000 yılında yeni bir araba aldım. Ondan sonraki yıllarda arabamı yeniledikten sonra talepler daha çok olmaya başladı. Bir baktım bir gün içerisinde iki farklı çifte gelin arabası yaptığım oldu" şeklinde konuştu.

HEDEFİM 500...
Hedefinin 500 gence aracını gelin arabasını tahsis etmek olduğunu belirten İset, "Bu tamamen gönülden ve içten gelen bir durum... Gelin ve damada bir düğün hediyesi... Sabahtan akşama kadar onlarla beraber kuaföre gitmek, onlarla beraber fotoğraf çektirmek, onlarla beraber yorulmak... Bu zevkli yorgunluk... Zaman zaman eve gece birde gittiğim günler oldu. En son mayıs ayında İsveç'e gitmiştim. Orada bana sürpriz yaptılar ve 300. gelin arabasını orada sürdüm. İsveç'ten geldikten sonra 304 oldu. Onlarında hayır duasını aldık. Allah'ın izniyle hedefimiz 500'e ulaşmak... Şuanda en küçük oğlum 10 yaşında... Onun evlenmesi 15 seneyi bulur. O zamana kadar 60'lı yıllara gelirim ve jübileyi onunla birlikte yaparım. Her ne kadar jübile yapsak da bir joker olur diye düşünüyorum" dedi.

ÖNCELİĞİM YETİM ÇOCUKLAR
Kendisinin de yetim olarak büyüdüğünün altını çizen Mustafa İset, "Benim önceliğim bu konuda yetim çocukları... Çünkü ben yetim büyüdüğüm için babasızlığın ne demek olduğunu bilirim. Bunu evlenirken de yaşadım askere giderken de yaşadım. Yani yetim ve ihtiyacı olan insanlara bu şekilde yardımcı olmaya çalıştım. Bunların dışında çevremdeki çok sayıda insana da arabamı gelin arabası olarak tahsis ettim. Kimden talep geldiyse geri çevirmedim. Durumu çok iyi olan insanlara da gelin arabası yaptım" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN