Altındağ’da şehitler adına 5 büyük park

Altındağ’da şehitler adına 5 büyük park

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla başkentin parlayan yüzü olan Altındağ, 5 yeni park daha kazandı. Parklara şehitlerin adı verild

  • Ankara Başkent
  • Cuma 07.10.2017
Altındağ Belediyesi'nin yaptığı ve şehitlerin isminin verildiği 5 büyük parkın açılışı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Cevdet Yılmaz, parklara şehitlerin adının verilmesiyle ilgili "Onlar bizim için canlarını verdiler, biz de onların emanetine layık olmak için bu vatana sahip çıkmalıyız" dedi. Yılmaz, "Altındağ'ın isminde altın var. Giderek altın kelimesine yakışır şekilde Altındağ'ımız güzelleşiyor ve çok kıymetli bir yer haline geliyor. Altındağlılar da bundan memnun ki başkanımıza ve partimize giderek artan oranda destek veriyorlar. Altındağlıların destekleri ve duası ile Altındağ her geçen gün altın gibi parlıyor, daha da kıymetli hale geliyor. Altındağ'daki dönüşüm Türkiye'nin dönüşümünün güzel bir örneğidir" diye konuştu.

5 MAHALLEYE DÖNÜŞÜM
"Altındağ'ın her mahallesine girdik" diyen Başkan Tiryaki ise, "10 gün önce 2 tane okul açtık. Normalde bizim işimiz değil; ama biz açtık ve teslim ettik. Sakarya Mahallesi'nde 'Şairler ve Yazarlar Müzesi', Beşikkaya Mahallesi'nde büyük bir kütüphane, Gürpınar Mahallesi'nde parkıyla birlikte camimizi, Battalgazi Mahallesi'nde Aile Sağlığı Merkezi, Ali Ersoy Mahallesi'nde büyük bir kültür merkezi, Başpınar Mahallesi'nde 45 dönümlük bir park ise yakın zamanda açacağımız yerlerden bir kaçı. Battalgazi, Karapürçek, Siteler, Karacaören ve Gürpınar mahallelerine 112 Acil Servis istasyonları yaptık ve yakın zamanda Sağlık Bakanlığı'na teslim edeceğiz. Altındağ'da giremediğimiz yani kentsel dönüşümü başlatamadığımız Örnek, Önder, Hacılar, Beşikkaya, Cinderesi bölgelerinde de kentsel dönüşümü başlatacağız" dedi.

ŞEHİT AİLELERİNE HEDİYE
5 büyük parkın açılışı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, parklara isimleri verilen şehitlerin aileleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Açılış sonunda şehit ailelerine hediyeler takdim edildi.
BİZE ULAŞIN