İstifalar onaylanacak

Gençlerbirliği’nde 5 yönetici geçtiğimiz gün istifa edeceğini açıkladı. Kulübün yönetim kurulu ise, 5 yöneticinin istifalarının resmi olarak kulübe bildirilmesi durumunda işleme konulacağını duyurdu

İstifalar onaylanacak
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nde istifa depremi yaşanıyor. Gençlerbirliği'nde, kulübün asbaşkanları Şahin Kartal ve Arda Çakmak, genel sekreter Sinan Gürsoy, sayman Hıfzı Kuruşa ile basın sözcüsü Hakan Kaynar, ortak bir yazılı açıklama ile yönetim kurulundan istifa ettiklerini açıkladı. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, yöneticilerden bir kısmının istifa ettiğinin medyada yer alan haberlerden öğrenildiği belirtildi. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada istifaların resmen kulübe iletilmesi durumunda kabul edileceği açıklandı.

İŞLEME ALINACAK
Gençlerbirliği Kulübü istifalar için, "Her Gençlerbirliği yöneticisi, bu göreve gelirken camiaya karşı ne kadar büyük bir sorumluluk yüklendiğinin bilinci ile göstermesi gereken özverilerin farkında olarak bu görevi üstlenmektedir. Lakin süreç içerisinde bir kısım yöneticilerimiz bu görevin gereklerini yerine getirmede acze düşebilir. Bu durumda da kulüp yönetim ahlakına uygun olarak her yöneticimiz kendi durum ve vaziyetini değerlendirerek istifa etmek sureti ile gereğini yapabilecek G. Birliği kültürüne sahiptir. İstifa ettiklerini medya aracılığı ile öğrenmiş olduğumuz değerli yönetim kurulu üyelerimizin, gerekli değerlendirmeyi yaparak G. Birliği kültürüne uygun davranmış olmaları nedeni ile istifalarının, tarafımızca da elimize resmi istifa bildirimlerinin gelmesini müteakip işleme konulacak" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN