Amputenin zaferi başkenti de coşturdu

Ampute Milli Takımı’nın Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İngiltere’yi 2-1 yenerek şampiyon olması başkentte de coşkuyla karşılandı

Amputenin zaferi başkenti de coşturdu
Milli Takım kaptanı Osman Çakmak'ın Elmadağ'daki Roketsan'da çalışıyor olması, Fatih Şentürk'ün ise Hasanoğlan'da ikamet ediyor olması nedeniyle heyecanlı olduklarını söyleyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, "Fatih kardeşimiz burada Hasanoğlan Mahallesi'nde ikamet ediyor. Her şeyden önce spordaki bu büyük başarıyı takdir ediyorum. İlçemizde onlar için güzel bir karşılama hazırlıyoruz" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi de, Ampute Milli Takımı'na Belediye Meclisi'nde alınacak kararla 200'er bin TL verileceğini açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Mutluluğumu ifade edemem. Bizim göğsümüzü öyle kabarttılar, öyle kabarttılar ki tarifi mümkün değil. Bu kardeşlerimiz engelli ama gönülleri hepimizden kuvvetli. Allah onlardan razı olsun… Sadece gazi değil Türkiye'nin kahramanı onlar. Gerçekten yüzümüzü ak ettiler. Türkiye'nin namını yürüttüler" diye konuştu. Başkan Gökçek, şampiyon takım için bir de müjde verdi. Gökçek, "Bu gençlere sahip olmak hepimizin boynunun borcu… Bu arkadaşlarımızın bir kısmı zaten Osmanlıspor'da oynuyor. Bu bizim milli takımımız… Biz belediyeler olarak özellikle böyle başarı gösteren millilere her türlü imkânı verme hakkımız var. Burada oynayan gençlerimize Allah nasip ederse ben her birine 200 bin TL yazdıracağım" açıklamalarında bulundu. SABAH Ankara'ya konuşan Ampute Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak da, hazırlıklarının ocak ayında başladığını ve 28 kişilik bir kadroyla çalıştıklarını belirterek, "Elene elene 13 kişi kaldık. Mayıs-haziran gibi başladık. O günden bugüne her 15-20 günde bir kamp yaptık. Bayram-seyran demedik çocuklarımızdan yoksun, 'Bu bir milli mücadeledir' dedik. Tek yürek olup hedefe ulaştık" dedi.

'EKİP ARKADAŞLARIM ÇOK MUTLU'
Elmadağ'da bulunan Roketsan'da çalıştığını kaydeden Çakmak, "Benim için ayrı bir yeri vardır. Roketsan'da yarım gün çalışıyorum. Sayın Genel Müdürümle Yönetim Kurulu başkanımızın devamlı bizi desteklemesi beni çok mutlu etti. Tedarik bölümünde komutanlarımız ve müdürüm, beraber çalıştığım ekip arkadaşlarım çok mutlu… Hocalarım da şuan yanımda. O anda hocalarımın sesini duymayan futbolcu kardeşlerim, 45 bin kişi, ben sahanın içinde 'hadi hadi' deyip, ağabeylerini kırmayıp kenetlendiler. Mücadelenin sonu golden 2 dakika sonra Cenab-ı Allah bir şeyi çok istersen olur" dedi."İYİ MÜCADELE ETTİK, İNGİLİZLER İLK YARIDA NEYE UĞRADIKLARINI ŞAŞIRDI"
Çakmak sözlerini şöyle sürdürdü: "O bölüme kadar çok değerli sporcularımız kritik bölgede oynayan sporcularımız sakatlandı. Hocalarımızın konuşmasından sonra baktım Beşiktaş Vodafone Arena'da 40 bin kişi 'Türkiye Türkiye' diye bağırıyor. Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu, Beşiktaşlısı, Bursalısı, Eskişehirlisi yani sayamadığım tüm kulüplerimiz... 40 bin kişinin bağırması herkesin gözlerini doldurdu. 2 dakikalık bir konuşmayla sahaya çıktık. İyi de mücadele ettik. İngilizler ilk yarı neye uğradıklarını şaşırdılar. Milli takım böyle derli toplu… Onlar da bizim sayemizde 45 bin 300 kişiye oynadılar. Talihsiz bir gol yedik. Tam maç bitti derken, biz bitti demeden bitmez dedik." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la maçtan sonra yaptığı görüşmeye de değinen Çakmak, "Biz canlı yayında görüştük Allah razı olsun. Programının çok yoğun olmasına rağmen Sayın Spor Bakanımız mesaj atıyor, toplantıda bir 10 dakika süre istiyor ve 'Ampute milli takımının alın teri soğumadan onları sahada tebrik etmek istiyorum' diye bizle görüştü" şeklinde konuştu.

Vuslat AY - Aykut GÖREN
BİZE ULAŞIN