Taksicileri taksiciler yönetecek

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkan Adayı Cengiz Koçak, taksici esnafını taksicilerin yönetmesi gerektiğini ifade etti

Taksicileri taksiciler yönetecek
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası üyeleri 15 Ekim'de yeni başkanını seçmek için sandık başına gidecek. Ankara Arena'da gerçekleştirilecek olan seçimde şuana kadar 7 isim adaylığını açıkladı. Oda başkanlığına adaylığını koyan Cengiz Koçak taksici meslektaşlarıyla bir araya geldi. Koçak yıllardır odayı taksici olmayanların yönettiği ve buna artık son verilmesi gerektiğini ifade etti.

VIP'LERLE MÜCADELE
Taksicilere seslenen Başkan Adayı Cengiz Koçak, "Biz Taksiciyiz' grubu olarak bu seçime adayız. Bizim birçok sorunumuz var. Artık yeter… Bu mesleği bu mesleğin içinden gelen yapmadığı sürece halimiz ortada… Sıkıntılarımız büyük… Para kazanmakta zorlanıyoruz. Bizim ekmeğimizi gasp ediyorlar… Kimler? Vip'ler… Peki, bununla ilgili mevcut oda yönetimi bir şey yapıyor mu? Yok… Allah nasip ederse pazar gününden sonra biz odaya geldiğimizde bu vip'lerle mücadele içerisine gireceğiz" şeklinde konuştu.

KENDİMİZİ YÖNETMEYİ BİLİRİZ
Taksi sayıları ile ilgilide akademik bir araştırma yapacaklarını belirten Koçak, " Adaylara bakıyoruz; galerici var, dolmuşçu var, servisçi var… Yapışmışlar yakamıza, elleri cebimizde… Gidin kendi işinizi yapın. Bu esnaf zor kazanıyor. Bu esnaf kendisini yönetmesini bilir. Biz kendi hakkımızı söke söke almasını biliriz. Bugüne kadar adayların içinde hiç taksici olmadı. Hepsi sermaye sahibi… İçinizden bir kardeşiniz çıktı ve artık 'yeter' diyor. 2,5 yıldır sahadayım ve her birinizin durağına 3 kere geldim. Pazar günü hepiniz sandık başında vicdanınızla baş başa olacaksınız. Biz artık Ankara'da bu işin içinden gelen taksicilerin bu odayı yönetmesini istiyoruz. Bunun dışındaki adaylara prim vermeyin"dedi.

BİZE ULAŞIN