Başkentliyiz, gururluyuz

Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler Anıtkabir’de başladı, birinci TBMM binasında devam etti

Başkentliyiz, gururluyuz
Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıl dönümü kutlamaları, Anıtkabir ziyaretiyle başladı. Törene Ankara Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, siyasi parti temsilcileri ile Ankara Seymenleri ve öğrenciler katıldı.

İLK MECLİSTE TÖREN
Valilik tarafından birinci TBMM binasında da tören düzenlendi. Burada konuşan Ankara Valisi Ercan Topaca, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun arkadaşları, devleti kurup ülkemizi işgalden kurtardıktan sonra imar ve inşa faaliyetlerine başladılar. O gün başlayan süreç bugünlere geldi. Bugün başkent, pırıl pırıl yaklaşık 5,5 milyon nüfusuyla, sanayisiyle, kültürüyle, üniversiteleriyle, öğrencileriyle, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, altyapısıyla, üstyapısıyla gurur duyacağımız bir başkent haline geldi. Türkiye Cumhuriyeti, bu binada başlayan yolculuğunu emin adımlarla sürdürüyor" dedi. Türkiye'nin güçlü bir devlet olduğunu vurgulayan Topaca, devletin ve milletin süreç içinde refahının arttığını dile getirdi.

'İYİ BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ'
Topaca, "Akıllı siyasetle, iyi iş birlikleriyle, iyi bir nesil yetiştirerek kutlu yürüyüşümüz için milletimizle, devletimizle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN