Ankara Çankaya Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin yanında

Çankaya Belediyesinin Evde Bakım Hizmetleri arasında yer alan Evde Temizlik Hizmet Birimi, 2014 yılından bu yana 3 bin 600 haneye temizlik hizmeti verdi.

Ankara Çankaya Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin yanında

65 yaş üstü, bakıma muhtaç, engelli bireyin bakımını üstlenip ev temizliğini gerçekleştiremeyen ve ekonomik yetersizlik nedeniyle temizlik hizmeti satın alamayan vatandaşlar belediyenin hizmetinden ücretsiz yararlanabiliyor.

Çankaya Belediyesinin evde bakım hizmetleri kapsamında yürüttüğü Evde Temizlik Hizmeti uygulamasında 3 bin 600 hane rutin temizlik hizmeti aldı. 65 yaş üstü, bakıma muhtaç, engelli bireyin bakımını üstlenip ev temizliğini yapamayan ve ekonomik yetersizlik nedeniyle temizlik hizmeti de alamayan vatandaşların yararlandığı hizmet, hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde veriliyor. Vatandaşların Çankaya Halk Sağlığı Merkezine bizzat başvurarak ya da 0850 455 02 65 numaralı telefondan ulaşarak başvurabileceği Evde Temizlik Hizmetinde, ilk olarak başvuran aile ziyaret ediliyor ve gerekli şartları taşıyıp taşımadığı değerlendiriliyor.

"Belediye, halkı için vardır"

Evde Temizlik Hizmetini ihtiyacı olan ve hizmeti alma kriterlerini taşıyan vatandaşlara ücretsiz sağladıklarını belirten Çankaya Belediye Başkan Alper Taşdelen, "Temizlik elemanı çalıştıracak maddi yetersizliği bulunan, yaşlı ve bakıma muhtaç, engelli yakınına bakmakla yükümlü yurttaşlarımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz. Belediye, halkı için vardır, halkın ihtiyaçları için vardır. Sosyal demokrat belediyecilik, ihtiyacı olanın yanında olmayı dost eli uzatmayı gerektirir. Biz bu anlayışla vatandaşlarımızın her anlamda yanında olmaya çaba gösteriyoruz. Temizlik hizmetimizin yanı sıra rahatsızlığından dolayı evinden çıkıp berbere, kuaföre gidemeyen yurttaşlarımıza da kişisel bakım hizmeti veriyoruz. İhtiyacı olan her vatandaşımızın yanındayız" diye konuştu.

Çankaya Belediyesinin Evde Sağlık ve Evde Temizlik hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Çankaya Halk Sağlığı Merkezine talepte bulunarak hizmetleri alabiliyor. Vatandaşlara kadın ve erkek fark etmeksizin saç kesimi, el ve ayak bakımı, sakal tıraşı gibi hizmetlerin de ücretsiz sağlandığı Merkezin 0850 455 02 65 numaralı telefonu aranarak başvuruda bulunulabiliyor.

BİZE ULAŞIN