Otobüs durduruldu kadın tacirler yakalandı

Samsun yolunda yapılan rutin uygulamada bellerine uyuşturucu bağlayan iki kadın yakalandı. Çankaya’da da uykusunda yakalanan Levent Y.’nin soba bacasına uyuşturucu sakladığı belirlendi

Otobüs durduruldu kadın tacirler yakalandı
Yurt dışından ve doğu illerinden gençleri zehirlemek için uyuşturucu temin ederek depolayan tacirler, şafak baskınıyla şok yaşadı. Ankara narkotik ekipleri takibe aldıkları Levent Y.'yi uykuda yakaladı. Çankaya'daki evine yapılan operasyonda yatağının içinde, soba bacasında ve fırında saklı uyuşturucuları yakalayan narkotimler zanlıyı gözaltına aldı. Özellikle okul çevrelerinde torbacılara satıldığı öğrenilen uyuşturuculara el konuldu. Levent Y., polisi karşısında görünce büyük şok yaşadı. Gençleri uyuşturucu madde bağımlısı haine getiren "şeker" adı verilen hapları zulalayan tacir, polisten kaçamadı. Uyuşturucu deposu olarak kullandığı evde yapılan aramada 18 bin 466 adet 6 bin 189 gram ecstasy, 659 gram toz ecstasy, 30 gram toz kokain, 108 bin 20 gram taş kokain, 26.65 gram toz esrar, 2 bin 1 gram esrar, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiği tespit edilen bin 300 liraya el konuldu.

KILIK DEĞİŞTİRDİLER
Doğudan başkente gelen bir uzun yol otobüsü de Samsun yolunda yapılan rutin uygulama kapsamında durduruldu. Bellerine bağladıkları uyuşturucularla şehre girmeyi hayal eden iki kadın tacir polisten kaçamadı. Kendilerini kamufle etmek için Anadolu kadını kılığına giren kadınlar, Mamak'ta yapılan uygulama sonrası yakalandı. Şehrin giriş çıkışlarında kimlik kontrolü ile üst araması yapan ekipler, tavırlarından şüphelendikleri Hamdiye C., ile Ayşe G.'nin üzerlerini aradı. Kadınların bellerine sararak doğudan başkente getirip satmayı planladıkları toplamda 11 paket, ağırlığı 6 kilo 40 gram olan eroin ele geçirildi. Üzerlerinde eroinle yakalanan iki kadın tacir, görüntülendikleri sırada yüzlerini kapattı. 34 YK 9983 plakalı otobüs, iki kadın tacirin yakalanarak göz altına alınmasının ardından yoluna devam etti. Narkotik Şube Bürosunda sorguya çekilen kadınlar piyasada pahalı olarak satılan ve bağımlılık oranı yüksek olan uyuşturucuyu kimlerden satın aldıklarını, kimlere ulaştırmak istediklerini itiraf ettikten sonra adliyeye sevk edildi. Çankaya'daki evinde uykuda polise yakalanan tacir Levent Y. de kadın tacirlerle birlikte adliyeye sevk edildi. TCK'nın 188. Maddesi gereğince uyuşturucu madde ticareti yapma ve sağlama suçundan işlem yapılan zanlılar tutuklanarak kodesi boyladı.
BİZE ULAŞIN