Üç otobüsten yürüyen kütüphane yapacaklar

Kahramankazan’da öğrenciler, ‘Eskiyi Değerlendir, Yeniyi Şenlendir’ projesiyle belediyeye ait atıl durumdaki 3 otobüsü yürüyen kütüphaneye dönüştürmek için kolları sıvadı

Üç otobüsten yürüyen kütüphane yapacaklar
Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, Türkiye'ye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor. Kahramankazan Belediyesi Gençlik Meclisi üyesi öğrenciler, "Eskiyi Değerlendir Yeniyi Şenlendir" projesiyle belediyeye ait atıl durumdaki 3 otobüsü yürüyen kütüphaneye dönüştürmek için kolları sıvadı. Otobüsler arasında daha önce cenaze hizmetleri için seyyar gasilhane olarak kullanılan otobüs de bulunuyor.

GASİLHANE İLE BAŞLADILAR
Kahramankazan Belediyesi Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren lise komisyonundaki öğrenciler "Eskiyi Değerlendir Yeniyi Şenlendir" projesiyle Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma başlattı. Öğrenciler, belediyeye ait kullanılmayan üç otobüsü yürüyen kütüphaneye dönüştürerek Kahramankazan'daki mahalleleri gezecek. Üç otobüsü kütüphane olarak düzenleyecek olan öğrenciler çalışmaya, belediye tarafından geçmişte köylerdeki cenaze hizmetlerinde seyyar gasilhane olarak kullanılan şimdi ise atıl durumda bulunan otobüsten başladı. Belediye ekiplerinin de destek verdiği öğrenciler, gezici kütüphaneleri en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyor.

'BİRLİKTE YÖNETİYORUZ'
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kahramankazan'ı gençler ve çocuklar başta olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle birlikte yönettiklerini belirtti. Ertürk, "Gençlik Meclisi üyesi öğrencilerimizden atıl durumdaki otobüsleri kütüphaneye çevirme fikri geldiğinde çok etkilendim" diye konuştu.MAHALLE MAHALLE GEZECEK
Lokman Ertürk, şunları kaydetti: "Üç otobüs var. Seyyar gasilhane olandan başladılar. İç mimarımızla birlikte içini tasarladılar ve teknik personelimiz de kendilerine destek veriyor. İçine güzel ve geniş kullanımlı bir kütüphane yapacaklar. Yürüyen kütüphaneler mahalle mahalle gezecek. Kahramankazan'ın mahallelerini dolaşacak, ihtiyaç halinde çevre ilçelere de gidebilecek. Gençlerimizin ve yavrularımızın eğitimi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz."
BİZE ULAŞIN