Enes’le gururluyuz

İspanya’da gerçekleştirilen Dünya Karate Şampiyonası’na katılan Enes Özdemir, şampiyonanın ilk gününde büyük gurur yaşattı

Enes’le gururluyuz
İspanya'nın Tenerife kentinde yapılan 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'ndaki başarısıyla ülkemizin gururu olan 9 Mart 2002 doğumlu Milli katacı, kata dalında Türkiye'nin tarihine geçen Enes Özdemir, SABAH Ankara'ya konuştu. Tenerife kentinde bulunan Santiago Martin Arena'da düzenlenen şampiyonayı, Karate Milli Takımı bir altın ve iki gümüş madalya ile kapattı. Ümit Erkekler Ferdi Katada Enes Özdemir, muhteşem bir performansla kariyerinin en büyük başarısını yakaladı. İlk iki turda Suudi Arabistan ve Çinli rakiplerini 5-0 ile geçen Enes, çeyrek finalde İran, yarı finalde de Mısırlı rakiplerini 4-1 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Milli sporcumuz, Asya şampiyonu Japon Yuta Hibi karşısında altın madalya mücadelesi verdi. Finalde çok güçlü bir kata çizen Enes, tatamiden 3-2 galip ayrılarak Ümitler Ferdi Kata dalında Dünya şampiyonu oldu.

"BENİ BUGÜNLERE BABAM GETİRDİ"
Enes, "Şampiyon olarak döneceğimi biliyordum. Çünkü çok çalıştım. Diğer rakiplerimden de üstündüm. Öncelikle bizi çalıştıran emeği geçen Ertan Tunç ve Cengiz Çınar hocama, İbrahim Yazıcı, Hayrullah Yamanoğlu ve İsmail hocama, Emre Vefa abime teşekkür ediyorum" dedi. Esnaf bir babanın oğlu ve evin en küç��ğü olan Enes Özdemir, "Babam esnaf, beni bugünlere kadar o getirdi. O kadar madalya aldım. Kimseden maddi destek görmedim. Hala kirada oturuyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN