Gazi Üniversitesinde vejetaryen menü uygulaması

Gazi Üniversitesi başta öğrencileri olmak üzere tüm çalışanlarına, yemekhanelerinde vejetaryen menü uygulaması başlattı.

Gazi Üniversitesinde vejetaryen menü uygulaması

Gazi Üniversitesi, bünyesinde barındırdığı yaklaşık 80 bin öğrenci ve 8 bin personeli için vejetaryen menü uygulamasını hayata geçirdi. Bu kapsamda normal menü dışında, yemekhanelerde et içermeyen yemekler de sunulmaya başlandı.

30 YEMEKHANEDE AYNI ANDA BAŞLADI
Vejetaryen menü uygulaması, 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren 30 yemekhanede aynı anda uygulanmaya başlandı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, "Böyle bir uygulama ile ilgili olarak hem öğrencilerimizden hem de akademik ve idari personelimizden talepler vardı. Bizler de bu görüşleri dikkate aldık ve Vejetaryen menü uygulamasını hayata geçirdik" dedi.

Öğrenci yemeklerine 4 yıldır zam yapılmadığını da ifade eden Rektör Uslan, ihtiyaç sahibi 3 bin öğrencinin ücretsiz yemek yediği bilgisini verdi. Yemekhanelerde personel-öğrenci ayrımı yapılmadığına işaret eden Prof. Dr. Uslan, "Öğretim üyelerimiz ne yiyorsa öğrencilerimiz de aynı yemeği yemeye devam ediyor. Ayrıca yemek ücretlerine 4 yıldır zam yapılmıyor ve öğrencilerimize de 1 lira 40 kuruştan yemek veriyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Gazi Üniversitesinde ayrıca Yenimahalle Belediyesi işbirliği ile her sabah sıcak çorba dağıtımı da yapılmaya devam ediyor.

BİZE ULAŞIN