Mütevazı çizgiyi devam ettirin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sincan’ın yeni Belediye Başkanı Murat Ercan’a ilk talimatı: Halkın teveccühünü kazanacak mütevazı çizgi devam ettirilsin…

Mütevazı çizgiyi devam ettirin...
Melih Gökçek'in istifası sonrası Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Tuna'dan boşalan görev için temayül ve kamuoyu yoklaması yapan AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 3 meclis üyesinin ismini bildirdi. Meclis üyeleri Murat Ercan, Bekir Yıldız ve Mustafa Kurt ile Beştepe'de görüşen Erdoğan, kurmayları ile yaptığı son değerlendirmenin ardından Ercan'ın Sincan Belediye Başkanlığı için AK Parti'nin adayı olduğunu açıkladı. Dün itibari ile Sincan Belediye Meclisi'ndeki meclis üyeleri sandık başına gitti. 37 meclis üyesinin 35'inin oyunu alan AK Parti'nin adayı Murat Ercan, yeni Sincan Belediye Başkanı oldu.

ÇITA YUKARI TAŞINDI
Gazi Üniversitesi Eczacılık ve Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ilk açıklamalamasını SABAH Ankara'ya yaptı. Ercan "30 Mart 2014'ten bu yana Sincan Belediye Meclis Üyeliği görevini yürütüyordum. Sayın Başkanımız Mustafa Tuna'nın Büyükşehir Belediye Başkanı olması nedeniyle Sincan Belediye Başkanlığı'nda boşalan göreve beni uygun gören başta sayın Cumhurbaşkanımız olmaz üzere partimin yetkili kurumlarına teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mustafa Tuna'nın 8,5 yıldır Sincan'da belediyecilik anlamında çıtayı yukarılara çıkardığı aşikar… Onun bıraktığı yerden devam etmek istiyorum. En büyük şansımız onun Büyükşehir Belediye Başkanı olması ve Sincan'ı yakından biliyor olması…" dedi. Sincan Belediye Başkan Murat Ercan ayrıca, "Mustafa başkanımızın Sincan'da oluşturmuş olduğu halkla iç içe olma, halkın teveccühünü kazanma ve mütevazi kişilik bu noktada bizim için en önemli düstur… Bu çizgiyi devam ettirmek için elimden geleni yapacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bana belirttiği en önemli konu; halkın teveccühünü kazanacak mütevazi çizginin devam ettirilmesi oldu. Cumhurbaşkanımız, Mustafa Tuna'nın oluşturmuş olduğu o kibirden uzak, mütevazi kişiliğin devam ettirilmesini istedi" ifadelerini kullandı.GENÇLER İÇİN PROJELER
Tuna'nın Sincan'da temelini attığı projeleri tamamlayacaklarını ifade eden Ercan, "Sincan Ankara'nın nüfus ortalamasından 1,5 kat daha hızlı büyüyen bir şehir… Bu sürekli büyüyen şehir ve tabiî ki sorun alanları oluşturacaktır. Bizde bu sorunların üstesinden gelmek için elimizden geleni yapacağız. Sincan'da sosyal tabakalardaki hareketlilik dikkat çekici… Sosyal belediyecilik bizim için çok önemli… Ben bu konuyu çok önemsiyorum. Ayrıca kültürel belediyecilik anlamında da faaliyetlerimiz olacak. Özellikle 18-30 yaş grubu gençlik Sincan'ın 4'te bir nüfusunu oluşturmakta… Genç nüfus içinde önemli projeler geliştireceğiz" diye konuştu.

TUNA İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'deki görüşmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi'ne gelen Murat Ercan burada Başkan Mustafa Tuna ile görüştü. Yaklaşık bir saat boyunca Tuna ile baş başa görüşen Ercan, Sincan'daki projeler hakkında brifingler aldı.
BİZE ULAŞIN