Hayaller için nüfus çağrısı

İlçeye yüksekokul ve doğalgaz getirmek isteyen, ancak bunun için nüfusa ihtiyaç duyan Çamlıdere Belediye Başkanı Can, merkezde yaşayan 150 bin hemşehrisine, “İkametini getir altını al” dedi

Hayaller için nüfus çağrısı
Başkent Ankara'nın doğal güzelliği ve kültürel miraslarıyla önemli bir turizm merkezi olan Çamlıdere'nin Belediye Başkanı Hazım Caner Can ilginç bir kampanya başlattı. İlçeye yüksekokul ve doğalgaz getirtmek isteyen ancak bunun için belli bir nüfus seviyesine çıkması gereken ilçede Başkan Can, Çamlıdere'ye ikametini getirene veya doğum yapan aileye altın hediye edecek. Başkan Caner Can, iki projeyi de gerçekleştirebilmesi için yaklaşık 7 bin olan nüfusu 20 bine çıkarması gerekiyor. Can, ilçe merkezinde olmayıp köyde yaşayanlara ise istekleri doğrultusunda altın yerine koç hediye edeceğini açıkladı.

İSTEYENE KOÇ VERİLECEK
SABAH Ankara'ya konuşan Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, "Altını verirken iki türlü amacımız var. Birincisi doğum yapan ailelere az da olsa bir katkıda bulunmak… İkincisi ise Çamlıdere'de nüfusun artması, Cumhurbaşkanımızın 3 çocuk projesine yardımcı olmak amacıyla böyle bir girişimde bulunduk. Bu kampanya halk tarafından da çok hoş olarak karşılandı. İnşallah bundan sonra Çamlıderemizin nüfusunun artmasına bizim bu vermiş olduğumuz teşvikin katkıları olacak. Bu kampanya çerçevesinde ilçede doğana altın, köyde doğana ise ailenin isteği doğrultusunda koç he

İLK KÜÇÜK ALTIN TAKILDI
Başkan Caner Can'ın altın teşvikinden ilk yararlanan ise ilçedeki Başaran çifti oldu. Eşi Fisun Can ile Sevgi ve Yunus çiftini ziyaret eden Başkan Hazım Caner Can, yeni doğan Mustafa isimli bebeğe altın taktı. Altın teşvikinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden baba Yunus Başaran, "Başkanımız güzel bir proje başlattı. İnşallah etkisini gösterir. Biz de kampanyadan dolayı çok mutlu olduk" ifadelerini kullandı.

'NÜFUS 20 BİNE ULAŞMALI'
Ankara merkezde yaşayan 150 bin Çamlıdereli'den de bu konuda destek bekleyen Başkan Can, "Devlet artık bazı hizmetleri verirken belli nüfus kriterlerini uyguluyor. Yüksekokul açılabilmesi için nüfusun en az 10 bin olması gerekiyor. Doğalgazın en az 20 bin olması gibi bazı kriterler bulunuyor. Nüfusumuz buralara ulaşırsa daha modern bir ilçe için başvurularımızı yapacağız. Ankara merkezde 150 bin tane Çamlıdereli var. Ben bu hemşehrilerime çağrıda bulunuyorum; Ankara'da olup nüfusunu Çamlıdere'ye aldırana iki küçük altın vereceğiz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN