Dış ilçelere 15 dev yatırım

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yarın Ankara’nın dış ilçelerine inşa edilecek 249 milyon TL’lik 15 eserin temelini atacak. Temeli atılacak eserler arasında baraj ve göletler yer alıyor

Dış ilçelere 15 dev yatırım
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara'da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 14 ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak bir tesisin temelini atacak. Bakan Eroğlu, yarın saat 11.00'de DSİ Konferans Salonu'nda düzenlenecek merasimde DSİ tarafından inşa edilecek; Bala Süleymanlı Barajı, Bala Çavuşlu Barajı, Bala Evciler Barajı, Şereflikoçhisar Seymenli Barajı, Kızılcahamam Bağören Barajı, Nallıhan Uluhan Barajı, Nallıhan Çalıcaalan Barajı, Şereflikoçhisar Karabük Göleti, 5 sulama ve bir taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

BEDELİ 249 MİLYON TL
Bakan Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak tesisin de temelini atacak. Bakan Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 48 bin 537 dekar zirai alan modern sulama sistemine kavuşacak, 17 milyon 460 bin metreküp su depolanacak ve bir ilçe taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca yangın gözetleme kuleleri, mesire yerleri, orman yolları ve yangın ilk müdahale ekip binası tesis edilecek. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Ankara'da temelini atacakları 249 milyon TL yatırım bedelli tesislerin şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu.
BİZE ULAŞIN