İkisine birden savaş açıldı

Gençlerbirliği’nden ekim ayında istifa eden yönetim kurulu üyeleri, Başkan Cavcav ve Teknik Direktör Ümit Özat’ın istifası için imza kampanyası başlattı. İki ismin kampanyayla ilgili ne cevap vereceği merak ediliyor

İkisine birden savaş açıldı
Süper Lig'de ardı ardına alınan kötü sonuçların ardından ligin 3'üncü haftasına görevine son verilen Ümit Özat'ı yeniden teknik direktörlük koltuğuna getirerek gündem olan Gençlerbirliği Spor Kulübü'nde ekim ayında istifa eden yönetim kurulu üyeleri, hem Ümit Özat'ın hem de Murat Cavcav yönetiminin istifasını istedi. İnternet üzerinden Cavcav ve Özat'ın istifası için imza kampanyası başlatan eski yöneticilerin yaptığı açıklamada, Cavcav yönetiminin Gençlerbirliği tarihinin en pahalı ve en kötü kadrosunu kurduğu belirtildi. 7'Sİ BAKKAL DÖNEMİNDE
Yapılan açıklamada, "Gençlerbirliği düşürülemez, kamuoyuna ve centilmen Gençlerbirliği taraftarına sesleniyoruz. Herkesin malumu olduğu üzere Onursal Başkanı İlhan Cavcav'ın isminin verildiği sezonda Gençlerbirliği Spor Kulübü tarihinin en pahalı ve en başarısız kadrosunu kurmuştur. Başkanlık koltuğunda oturan Murat Bey, gerek yönetim kurulunda gerekse basın önünde defalarca kulübün bu sezonki transferlerini bizzat kendisinin yaptığını söylemiştir. Kendisini uyaran, yardımcı olmak isteyen, eleştiren herkese 'Kadromuz iyi, transferlerimize güveniyorum, kimse karışmasın' yanıtını vermiştir. Sezon başında alınan kötü sonuçlar üzerine, kimselere danışmadan bir gecede Ümit Özat'ı kovmuş yerine yine kimselere danışmadan Mesut Bakkal'ı teknik direktör olarak getirmiştir. Şu ana kadar takımın topladığı 8 puanın 7'sini de Bakkal'ın yönetimindeki kadrolar kazanmıştır" denildi.

KÜLTÜRE UYMUYOR
Özat'ın sportif başarısızlığının yanı sıra Gençlerbirliği kültürüne yakışmayan hal ve davranışlara sahip bir kişi olduğunun vurgulandığı açıklamada, "Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlık koltuğunda oturan Murat Bey, bütün bu yanlışlarına 20 Kasım 2017 tarihinde bir yenisini eklemiştir. Bütün ülkeyi şaşırtan, kulübü futbol kamuoyunda rencide eden yeni bir karara imza atmış, sportif başarısızlığı bir yana kulüp kültürüne yakışmayan hal ve davranışlarıyla malum Ümit Özat'ı tekrar teknik direktör yapmıştır. Murat Bey bu sefer bu garip kararına itiraz edenlere karşı kendini 'Takımı o kurdu' diye savunmaktadır" ifadeleri yer aldı.

KARŞI ÇIKMAYA DAVET
Murat Cavcav ile Ümit Özat arasında tuhaf bir fikir birlikteliği olduğunun aktarıldığı açıklamada, Gençlerbirliği'nin bu sefil tiyatronun dekoru, bu rezil ilişkinin paravanı, bu komik kararın kurbanı olamayacağı vurgulandı. Takımın kurullarında görev yapmış eski ve yeni bütün yöneticilerin, camianın büyüklerinin, kırmızı kara formayı ıslatmış eski futbolcuların ve Gençlerbirliği taraftarlarının Cavcav yönetimine karşı çıkmaya davet edildiği açıklamada, kulübün Murat Cavcav'ın egosunu tamir edeceği pahalı bir oyuncak olmadığı vurgulandı.

"GENÇLERBİRLİĞİ KÜMEYE DÜŞÜRÜLEMEZ"
Açıklamada ayrıca, "Gençlerbirliği'nin kötü gün akçesi diye yıllarca biriktirdiklerini göz kırpmadan harcayanlar şerefiyle düşmekten bahsedemez. Gençlerbirliği, kendi başkanı tarafından kümeye düşürülemez" ifadelerine yer verildi.
BİZE ULAŞIN