Doğduğu mahallede öğretmenlik yaptı

Belediye Başkanı Selçuk Çetin, dünyaya gözlerini açtığı Solfasol’da yıllarca öğretmenlik yaptı. Belediye Başkanı olarak eğitime destek veren Çetin, “Öğretmenlik ruhumu kaybetmedim” diye konuştu

Doğduğu mahallede öğretmenlik yaptı
Öğretmenler Günü'nde bütün öğrenciler, kendilerine daha iyi bir gelecek hazırlamak için büyük bir emek harcayan öğretmenlerinin ellerini öptü, çiçekler aldı. Başkentteki birçok okulda duygusal anlar yaşandı. İşte o duyguları yaşayanlardan birisi de yıllarca siyasetle uğraşan ancak geçmişteki eğitimci kişiliğini asla bırakmayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin oldu. 1961 yılında Altındağ'ın Solfasol Mahallesi'nde doğan Çetin, ilk ve orta öğretimini başkentte tamamladı. Daha sonra lise okumak için İstanbul'a giden Selçuk Çetin, 1985 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra öğretmenlik mesleğini yapmaya başladı.

HER HAFTA BİR OKULDA
Çetin, öğretmenlik hayatına da doğduğu mahallenin okulu olan Solfasol İmam Hatip Lisesi'nde başladı. Burada 9 yıl boyunca hem öğretmenlik hem de idarecilik yapan Çetin, 7 yıl da Altındağ Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde görevini yürüttü. 2004 yılında AK Parti'den aday gösterilerek Pursaklar Belediye Başkanı seçilen Çetin, Pursaklar'da her hafta bir okulu ziyaret ederek eğitime destek olmaya çalışıyor. Öğretmenlik yıllarındaki birkaç anıyı SABAH Ankara'ya anlattı. Çetin, "Bir gün babamla Gazi Mahallesi'nden geçerken arabadaki bir abimiz oğlunu şimdiki adıyla Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi'ne yazdırdığını söyledi. Liseye baktım 'Ben de buraya yazılayım' dedim. Babam 'Tamam benim için daha iyi olur' dedi. Meslek lisesinden kaydımı aldım. Sonra kaydımı buraya yaptırdık. İlerleyen yıllarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğn'ın da mezun olduğu İstanbul Fatih Çarşamba Merkez İmam Hatip Lisesi'ne kaydımızı yaptırdık" diye konuştu.

ESAS DEVRİMCİ BU ADAM DEDİLER
SON sınıfın son iki dersini Fatih İmam Hatip Lisesi'nde verdiğini anlatan Çetin, sonra Konya İlahiyat Fakültesi'ni kazandığını söyledi. Altındağ Solfasol Lisesi'nde öğretmenliğe başlayan Çetin, 1986'dan 1994'e kadar okulun baş muavinliğini yaptığını, ardından "Hiç görev yapmam" dediği Yıldırım Beyazıt Lisesine gittiğini sözlerine ekledi. Okulda selamını bile almayan öğretmenler olduğunu kaydeden Çetin, orada daha sonra nasıl sevildiğini şöyle anlattı: "Burada yaklaşık altı buçuk yıl öğretmenlik yaptım. Hatta orada sol tandanslı arkadaşlar benim için, 'Esas devrimci bu adam' dediler. Çünkü okulda sevilen biri oldum."
BİZE ULAŞIN