Fuar alanının yeri değişiyor

Ankara’ya yapılacak olan fuar alanının tamamlanması için bir yıl süre veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin Akyurt dışında bir yere yapılacağını belirtti

Fuar alanının yeri değişiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası'nın Ankara'nın En'leri Ödül Töreni'ne katıldı. Akyurt'a yapılacak olan fuar ve kongre merkezi ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hep konuşulan ama mesafe alınmayan fuar alanı meselesini de inşallah bu dönemde bitireceğiz. Bu bakımdan tabi sayın belediye başkanımız, oda başkanımız, TOBB hep birlikte inşallah bu adımı atarak ve hiç gecikmeden bunu aldığım söz arkadaşlardan; onlar 8 ay diyor ama ben 4 ay daha veriyorum, bir yıl içerisinde inşallah bu fuar alanını bitirilmesidir" ifadelerini kullandı.

SLOGANA CEVAP VERDİ
"Bu fuar alanı Ankara'ya çok ciddi bir renklilik katacaktır. Buna inanıyorum" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Akyurt seninle gurur duyuyor" sloganlarına " Herhalde Akyurt olmayacak" karşılığını vermesi fuar alanının yerinin değişeceği sinyalini verdi. Erdoğan, "Yaptığımız proje çalışmaları çok daha verimli bir yeri, farklı bir yeri gerektiriyor. İnşallah Akyurt fakir kalmayacak merak etmeyin. Oraya da çok zengin, dev bir proje gelecektir. Çünkü buraların hep stratejik projelere ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

ŞEHİR HASTANESİ ŞUBATTA
Başkentte yapılan iki dev şehir hastanesi ile ilgili de müjdeler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şuanda Bilkent bitiyor. Bilkent'teki dev şehir hastanemiz inşallah şubat sonuna kadar Allah'ın izniyle bitecek. Bu şehir hastanesinin bitişiyle Ankara farklı bir zenginliğe ulaşacak. 3 bin 400 civarında yatak sayılı bir hastaneye Ankara kavuşuyor. Böyle dev bir hastaneyle artık sadece Ankara hizmet almayacak. Değişik yerlerden hastalar buraya gelecek. Ardından Etlik geliyor inşallah… Yine bir çılgın proje… Etlik'teki hastanenin de bitişiyle beraber sağlıkta Ankara önemli bir merkez olacak ve çekim alanı oluşturacak. Bu çekim alanıyla birlikte inanıyorum ki dertli devasını buralarda bulmuş olacak" dedi.

7 KATEGORİD E ÖDÜL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ATO Başkanı Gürsel Baran ile birlikte ödülleri dağıttı. Ödüller; Gelir Vergisi En'leri, En Hızlı Büyüyenler, En Köklü 5 Firma, İhracatın En'leri, İstihdamın En'leri, Kurumlar Vergisi En'leri ve İSO- İlk 500'deki Ankara'nın En'leri olmak üzere 7 ayrı kategoride verildi.
BİZE ULAŞIN