Altındağ’a yeni sağlık merkezi

Altındağ’da yeni bir sağlık merkezi açıldı. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Bu yatırımlar vatandaşın talepleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor” diye konuştu

Altındağ’a yeni sağlık merkezi

Altındağ Belediyesi tarafından Battalgazi Aile Sağlığı Merkezi açıldı. Battalgazi Mahallesi'nde Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin katılımıyla düzenlenen açılış törenine çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye olarak sağlık merkezleri yapmaya devam ettiklerini belirten Tiryaki, toplamda 20 adet sağlık merkezinin yapımının tamamlanarak hizmet vereceğini aktardı. Aile hekimliğine geçildikten sonra hekimlerin çalıştığı alanların hizmet vermeye çok uygun olmayan yerler olmadığını ifade eden Tiryaki, "Özellikle Altındağ'da da bunlara şahit oluyorduk. Arsası ve finansmanı tamamen belediyemiz tarafından sağlanarak, her mahallede bu tür merkezler açıyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz 8'inci sağlık merkezi bu, toplam 20 tane olacak, diğerlerinin de inşaatları devam ediyor" şeklinde konuştu.

6 ADET 112 ACİL KURULACAK

Bu tür yatırımları vatandaşların talebi doğrultusunda yaptıklarının altını çizen Tiryaki, 112 Acil İstasyonları ile de hizmet vermeye başlayacaklarının müjdesini verdi. Tiryaki, "İnşaatları bitmek üzere olan 6 tane 112 Acil İstasyon yapıyoruz. Yine belediyemiz tarafından yapılıp Sağlık Bakanlığına teslim edilecek. Vatandaşın acil durumda çok kısa sürede ulaşabileceği mahallelerimizin uygun alanlarında hizmet edecek" dedi. "Okullar, camiler, yüzme havuzları, karakollar yani kamuya ait tüm binaları Altındağ Belediyesi yapıyor diyebiliriz" diyen Tiryaki, 15 günde bir tarihe kayıt düşmek adına sade açılışlar gerçekleştirdiklerini aktardı.

BİZE ULAŞIN