Kadına dair her şey: Beauty Secrets

Sağlık, moda ve güzelliğin bir araya geldiği Beauty Secrets, bu sene de çok yoğun bir katılımla gerçekleşti. Etkinliğin moderatörlüğünü Bekir Aksoy ve Demet Şener yaptı

Kadına dair her şey: Beauty Secrets

Sağlık, moda ve güzelliğin bir araya geldiği Beauty Secrets, bu sene de çok yoğun bir katılımla gerçekleşti. Wyndham Ankara'da Nora Grup ana sponsorluğunda ve People PR'ın organizasyonunda düzenlenen davet aralarında Figen Çarmıklı, Mine Aygün, Emine Ersan'ın da olduğu Ankara iş, cemiyet ve sağlık dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi. Beauty Secrets'ta ayrıca Gülnur Güneş, Gülce Lina Elüstü, Tuğçe Güreşçi ve Seren Erdoğan'ın tasarımlarının yer aldığı defileler gerçekleştirildi. Geliri Kadın ve Gençlik Platformu Derneği'ne aktarılmak üzere bir de açık artırma yapıldı. Gülnur Güneş imzalı elbiseyi Nora Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nafiye Bahur satın aldı. Sahneye ilk olarak Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu çıktı. Burun estetiği konusunda bilgi veren Doç. Dr. Kamburoğlu, "Burnun birinci görevi nefes almaktır. Bir burun ameliyatı planlandığında mutlaka nefes testinin de yapılması gerekir. Sonrasında doğal olması önemli" diye konuştu. Herkesin parmak izi birbirinden farklı olduğu gibi metabolizmasın da farklı olduğunu ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Nilhan Esim, "Doğru beslenildiğinde yağ depo nerede ise oradan inceliriz. Bölgesel yağlanmanın nedeni tespit edildiğinde işimiz kolaylaşır" dedi. Nilhan Ara öğünlerin metabolizmayı hızlandırdığını anlattı. Genel Cerrahi, Obezite-Diyabet Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı da erişkin toplum nüfusumuzun üçte birinin obez olduğunu söyledi.

KISIRLIK HASTALIK OLARAK ALGILANIYOR

Son olarak sahneye çıkan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Uğur Hamurcu da basit bir şekilde çocuk sahibi olamama olan durumu, Dünya Sağlık Örgütü, 12 aydan fazla düzenli cinsel ilişkiye rağmen klinik gebeliğin başarılamadığı ve aynı zamanda üreme sisteminin bir hastalığı olarak görüyor" dedi. Op. Dr. Hamurcu, kısırlığın hastalık olarak algılandığını da belirtti.

BİZE ULAŞIN