Künefenin duayenleri Balgat’ta

Künefe tecrübesini başkente taşıyan Ceylan Ailesi, ikinci şubesini Balgat’ta açtı. Renkli geçen açılışa Ankara siyasetinin önde gelen birçok ismi de katıldı

Künefenin duayenleri Balgat’ta

Mersin'de Hacıbaba Et Lokantaları ile 1988'den itibaren adından sıkça söz ettiren Ceylan Ailesi, başkentteki künefeci tecrübesini Balgat'ta açtığı ikinci şubeyle taçlandırdı. Üç kuşak 7'den 70'e mutfakta başarılı restorancılığa imza atan ve tatlıcı olarak ilk şubesini Ankara'da açan aile, yoğun ilginin ardından ikinci şubesini de açtı.

KÜNEFENİN HER HALİ
Görkemli ve yoğun ilgiyle açılan Hanzade Künefecisi'nin açılışını AK Parti Genel Sekreteri ve Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, bürokratlar ve iş adamları yaptı. Siyaset ve iş dünyasının bir araya geldiği açılışta, konuklara künefenin çok çeşitli sunumları tattırılırken renkli görüntüler de yaşandı. Tatlıcı geleneğini 3. kuşaktan devam ettiren Hasan Ceylan, "Ürünlerimizde kullanılan tüm malzemeleri Antep'ten özel olarak seçiyoruz. Yoğun iş temposunun ardından insanlarımızın bir nebze olsun dinlenebilecekleri eşsiz lezzetleri tadabilecekler bir mekân hayal ettik. Ankara halkını tatlı yemeye Antepe değil Balgat'a bekliyoruz" dedi.

ŞAHİN'DEN 'TATLI' İKRAM
Ceylan, farklı illerde de şubeleşmeye devam edeceklerini, halkın desteği sürdükçe tatlı yapmaya devam edeceklerini söyledi. Öte yandan açılışta renkli anlar da yaşandı. Açılış kurdelesini kesen milletvekili Fatih Şahin tezgâhın başına geçti.

BİZE ULAŞIN