2 bin 751 polisle Huzur Ankara

Kentte huzur ve güven ortamının sürdürülmesi amacıyla 2 bin 751 polisin katıldığı “Huzur Ankara” operasyonu gerçekleştirildi. Aranan 59 kişi yakalandı, 97 bin TL ceza kesildi, iki işyeri kapatıldı

2 bin 751 polisle Huzur Ankara

Başkentte huzur ve güven ortamının sürdürülmesi için 2 bin 751 polisin katılımıyla gerçekleştirilen "Huzur Ankara" operasyonu kapsamında, bazı suçlardan arandığı tespit edilen 59 kişi yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünün koordinesinde, Yunus timleri, Çevik Kuvvet, Narkotik, Özel Harekat ve trafik denetleme birimleri ile ilçe emniyet müdürlükleri ekiplerinin katılımıyla kent genelinde önceki gece 19.30-24.00 saatlerinde "Huzur Ankara" operasyonu gerçekleştirildi. Bu kapsamda, 21 bin 179 kişi genel bilgi taramasından geçirilirken, bazı suçlardan arandığı tespit edilen 59 kişi yakalandı, 9 kişi ise gözaltına alındı. Yol denetimlerinde bin 533 araç sorgulanırken, 64 sürücüye cezai işlem uygulandı. Ayrıca, aranan 2 araç yakalandı. Denetlenen 440 iş yerinden 44'üne idari işlem uygulanırken 2 iş yeri kapatıldı.

ÇOK SAYIDA SİLAH YAKALANDI
Öte yandan denetimlerde toplamda 97 bin 852 lira cezai işlem uygulandı. Şüphelilerin üzerilerinde ve araçlarında yapılan aramada, 13 ruhsatsız tabanca, 10 av tüfeği, bir kurusıkı tabanca, satışa hazırlanmış 7 bin 400 adet sigara, 496 paket kaçak sigara, 20 şişe kaçak içki, 3 kilo 446 gram tütün, 19 gram eroin, 498 poşet esrar ve 32 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Çankaya bölgesinde Tunus, Bestekar, Tunalı Hilmi, Esat Caddesi üzerinde bulunan lokanta ve eğlence mekanlarına giren polisler, buralarda üst araması ve GBT kontrolü yaptı.

VATANDAŞ MEMNUN
Sabit uygulama noktalarına yerleşen polis ekipleri de durumundan şüphelenilen araç ve şahıslar üzerinde arama yaptı. Uygulamalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rüştü Kuşkuran, bu sayede hafta sonları gönül rahatlığıyla dışarı çıkabildiğini söyledi. Kuşkuran, "Özellikle hafta sonları kendini bilmez insanların ortaya çıkarak huzuru bozmalarındansa bu denetimler bizim hoşumuza gidiyor. Haftada bir veya iki şeklinde bunun devamlılık kazanması bizi sevindirir. Emniyet Müdürlüğümüze de çok teşekkür ederiz. Bunlar her zaman yapılması gereken faaliyetler" diye konuştu.

UYGULAMALAR SAYESİNDE GÜVENDE HİSSEDİYORUZ'
Emniyet personeline teşekkürlerini ileten ve bu tarz uygulamalardan mutluluk duyduğunu ifade eden Serhat Soylu ise, "Aramızdaki ne olduğu belirsiz insanlar ayıklanıyor. Bu da bizi mutlu ediyor, kendimizi daha güvende ve sağlıklı hissediyoruz. Bu tarz uygulamaların olması halkı rahatlığa kavuşturur. Neden rahatsızlık duyalım ki" dedi.

BİZE ULAŞIN