Harçlıklarıyla 150 miniği ısıttılar

Özel Batıkent Doğa Anadolu Lisesi’nden öğrenciler, “Bu Kış Beni Sen Giydir” sloganıyla 150 akranına aldıkları hediyeleri giydirdi

Harçlıklarıyla 150 miniği ısıttılar

Soğuk kış günlerinde yürekli ısıtacak davranışlarda bulunan ve yardımlaşmayı kendilerine görev edinen öğrenciler, maddi durumu iyi olmayan öğrencileri kardeş ilan etti. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Altındağ Peyamitepe İlkokulu öğrencilerini öz kardeşi gibi benimseyen lise öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarla kardeşlerinin hem kalbini hem ellerini ısıttı. Miniklerin kalbine dokunan hediyeleşme töreninde duygu dolu anlar yaşandı. LÖSEV'e de destek olan öğrenciler, lösemi hakkında bilgi alarak yaptıkları yardımın önemini anladı.

KARDEŞE YARDIMELİ UZANDI
Kışı çok sert ve çetin geçen başkentte yürekleri ısıtan Batıkent Doğu Anadolu Lisesi'nin öğrenci meclisi kardeş okulları unutmadı. Sosyal sorumluluk projelerine önem veren ve her yıl kendilerine kardeş edindikleri okullara bir dizi yardımda bulunan öğrenciler, bu yıl da kardeşlerine yardım eli uzattı. Peyamitepe İlkokul Müdürü Yeliz Çağıl öğrencilerinin küçücük hediyelerle dünyalar kadar sevindiğini belirterek, "Yavrularımızın yüzünü güldürmek o kadar kolay ki. Abi ve ablaları onları bu kış da unutmadı. Yeni montlar, botlar ve eldivenler onları soğuklardan koruyacak. Kardeşlikleri pekişecek, ben inanıyorum ki bu iki okul arasındaki kardeşlik bağı ömür boyu sürecek" diye konuştu. Yardımlaşmanın önemine değinen ve bu projede yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden Özel Batıkent Doğa Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mahperi Karaca, "Bu tür sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdikleri için öğrencilerimle gurur duyuyorum. Projeye destek veren yardım eli uzatan tüm öğrencilerime teşekkür ediyorum. Ülkemizde nice yardım eli uzatılacak okullar ve öğrenciler var. Bu konuda STK'ların destek olması gerekir. Herkes elini taşın altına koysun, çocuklar üşümesin ve rahatça okusun" dedi. Öğrenciler sadece dezavantajlı okullara değil, desteğe ihtiyacı olan ailelere de yardım eli uzatıyor. Öğrenci Meclis Başkanı Levi Kapusuz da t-MBA eğitim modelinde yetişen öğrencilerin sosyal anlamda da desteklendiğini, her yıl zorunlu olan 50 saatlik sosyal sorumluluk projeleri sayesinde yardıma ihtiyacı olan birçok insana da ulaşabildiklerini ve bundan inanılmaz mutlu olduklarını iletti. Okullarındaki eğitim sayesinde derslerde öğrendikleri teorik bilgiyi sahaya taşıyan ve etrafındaki yardıma ihtiyacı olan tüm insanlara yardım eli uzatmaya çalışan Batıkent Doğa Koleji öğrencileri, 50 saatlik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında LÖSEV ile ortak bir çalışma yaparak kendi tasarladıkları tişörtlerden toplanan geliri LÖSEV'e bağışladı. Öğrenciler, LÖSEV Kardeş Okullar Proje Sorumlusu Selin Çakıcı'dan LÖSEV hakkında bilmediklerini öğrendi.

BİZE ULAŞIN