Ecrin Naz’ın sağlığı iyi

Başta Ankaragücü taraftarı olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen desteklerle SP hastası Ecrin Naz ameliyat oldu. Ecrin’in A.Gücü taraftarı olan babası Metin Aydın, kızının sağlığına kavuşması için destek veren herkese teşekkür etti

Ecrin Naz’ın sağlığı iyi

Serebral Palsi hastası 8 yaşındaki Ecrin Naz Aydın önceki gün özel bir hastanede 3.5 saat süren bir ameliyata girdi. SABAH Ankara olarak Aydın ailesinin yanındaydık o gün. Doktoru Muharrem Yılmaz, Ecrin'in ameliyatının beklenildiği gibi olduğunu ve başarılı geçtiğini belirtti. Duygularını bizimle paylaşan Aydın ailesi oldukça mutlu olduklarını söyledi.

"50 BİN TL TOPLANMIŞTI"
Skolyozu nedeniyle acil ameliyat olması gereken 8 yaşındaki engelli Ecrin Naz'ın organlarının iflas etme noktasına geldiği belirtilmişti. Ameliyat olabilmesi ve sonrasındaki tedavi süreci için 50 bin TL gereken Ecrin Naz için sosyal medyada yardım kampanyası başlatılmıştı. Kampanyaya, Ankaragüçlü taraftarların yanı sıra sarı-lacivertli futbolcular da destek verdi. Türkiye geneline yayılan ve büyük ilgi gören destek çağrısına, Gözpete'den Sakaryaspor'a, Beşiktaş'tan Bursaspor'a kadar onlarca taraftar grubu da duyarsız kalmadı. Kendi aralarında para toplayıp Ecrin Naz'ın ailesine ulaştıran taraftarlar, ayrıca hafta sonu oynanacak maçlar öncesinde de stat girişlerine yardım sandıkları koyup Ecrin için para toplamışlardı. Bu gelişmelerin ardından Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner de minik Ecrin Naz'ın ailesine destek olup 50 bin TL'yi Aydın ailesine teslim etmesiyle Ecrin, çarşamba günü 3.5 saat süren ameliyata girdi. Ameliyatı oldukça başarılı geçen Ecrin Naz'ı güzel günler bekliyor.

Minik Ecrin Naz, uzun süredir acı çekiyordu. Ailesinin maddi durumunun yeterli olmaması nedeniyle ameliyat bugüne kadar yapılamamıştı. Sosyal medyadan yapılan çağrıların ardından Türkiye'nin dört bir yanından Ecrin Naz'a adeta destek yağdı.

'12 YAŞINDAN SONRA PLATİNLER ÇIKACAK'
SAAT 12.30'da ameliyata alınan ve ameliyatı 3.5 saat süren Ecrin'in annesi Bilnur Aydın ile babası Metin Aydın, Ecrin ameliyathanedeyken o süreci anlattılar. Bilnur Aydın, "Omurgayı iki yerden ayırarak ortadan mıknatıs çubuklarını robot sistemiyle geçirdiler. Bu Ecrin'in dik durmasını sağlayacakmış. 12 yaşına kadar bu şekilde. 12 yaşından sonra ya platinler çıkacak ya da değiştirme yapılacak. Eğer Ecrin platinsiz tek başına durmayı başarabilirse çıkacak. Üç ayda 1 boy uzatma işlemi yapılacak. Bugünü çok bekledim. Hep dua ettim. Allah bugünü gösterdi bize. Bugün telefonlarımız hiç susmadı eşimin de benim de. Merak eden arayan soran herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN