Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa

Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98’inci yıldönümü dolayısıyla Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda resepsiyon verdi. FOMGET gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı

Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 98. Yıldönümü" dolayısıyla bir resepsiyon düzenledi. Gençlik Parkı Tiyatro Salonu'nda Başkan Tuna'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona, AK Parti Ankara Milletvekilleri Cemil Çiçek, Emrullah İşler, Murat Alpaslan'ın yanı sıra Büyükşehir bürokratları, meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı. Ankaralı Seğmenler tarafından karşılanan Başkan Tuna, açılış konuşmasında, "Atatürk, Ankara'ya Dikmen sırtlarından gelirken Ankaralılar da Atatürk'e sahip çıktı, Atatürk ile birlikte Cumhuriyeti kurdu ve başkent olarak ilan etti" diye konuştu.

15 TEMMUZ'U HATIRLATTI
?
Ankaralıların Atatürk'e nasıl sahip çıktığını ve oluşan birliktelik ruhuyla Ankara'nın başkent olduğuna vurgu yapan Tuna, "Ankara başkent olduktan sonra bugün de artık bir dünya başkenti olma noktasına geldi. Bunu daha ileri noktalara götürmek için de hepimiz elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Değerli kardeşlerim tabi Ankara'yı daha da iyi noktalara götürmek için ortak akılla hep beraber projelerimizi daha güzel noktalara ulaştıracağımıza inanıyorum" diye konuştu. Ankaralıların 15 Temmuz hain darbe girişimi sınavında da kilit rol oynadığının altını çizen Tuna, darbenin savuşturulmasında başkentin başarılı bir sınav verdiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Demokrasinin savunulması noktasında Kurtuluş Savaşı gibi 15 Temmuz'da da yine Ankara üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. 15 Temmuz gecesi Ankara, Ankaralı dik durdu, ülkesine sahip çıktı. Bu duygularla inşallah bundan sonra da hepimiz Ankaramızı ve ülkemizi gelecek nesillere emanet etmek için her türlü gayreti göstereceğiz." Resepsiyonda Kemal Günüç yönetiminde Büyükşehir Kent Orkestrası'nın eşliğinde ünlü sanatçı Nur Yoldaş konser verdi. Büyükşehir Belediyesi FOMGET ekibi sunduğu görsel şölenle izleyicilerin beğenisini kazandı.

BİZE ULAŞIN