Huzur için olağanüstü güvenlik

Başkentteki yılbaşı tedbirlerini açıklayan Vali Topaca, şehre giriş çıkışların sürekli kontrol altında tutulduğunu 26 AVM ile Esenboğa ve AŞTİ’de de üst düzey önlemler alınacağını açıkladı. Bahçeli 7. Cadde tamamen, Tunalı, Bestekar, Filistin ve Tunus kısmen trafiğe kapatılacak. 7 bin 444 polis ile 2 bin 400 jandarma görev yapacak

Huzur için olağanüstü güvenlik
Yeni yıla vatandaşların huzur içinde girebilmesi için Ankara'da başta polis ve jandarma olmak üzere, özel güvenliklerin de sıkı çalışacağını belirten Vali Ercan Topaca, kutlamalara katılmak isteyen kişilerin alanlara girmeden aranacağını söyledi.

ŞEHİR ÇEMBERE ALINACAK
Valilikte, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar'la birlikte basın toplantısı düzenleyen Topaca, 15 Temmuz Kızılay Meydanı başta olmak üzere Ankara'nın dört bir yanının güvenlik çemberi altına alınacağını ifade etti. Ankara'ya giriş ve çıkışların sürekli kontrol altında olduğunu da belirten Vali, kontrol noktalarında personel sayısının artarak denetimlerin sıklaşacağını söyledi. Başkentteki 26 AVM'nin ve halkın yoğun olarak bulunduğu havaalanı, gar, otobüs terminallerinin de sıkı denetim altında olacağını belirten Topaca, "Özel güvenlik personellerine ilave olarak bizim polis arkadaşlarımız da görevli olacak. Yılbaşı gecesi 7 bin 444 polis, 2 bin 400 jandarma olmak üzere Ankara genelinde 9 bin 744 personel görev alacak" ifadesini kullandı. Vatandaşların kurallara uymasını ve polise yardımcı olmasını temenni eden Topaca, 2018'in hayırlara vesile olmasını diledi. Topaca, "Aldığımız güvenlik tedbirleri halkımız içindir. Onların yeni yıla huzurlu ve mutlu girmeleri için bütün birimlerimiz canla başla çalışacak" dedi. avm'lere polis kontrolü Yılbaşı akşamı saat 20.00'den itibaren alanlarda üst aramasının başlayacağını açıklayan Vali Topaca, Bahçelievler 7. Caddeye araç girişi olmayacağını, Tunalı Hilmi, Bestekar, Filistin ve Tunus caddelerinin bir kısmının araç trafiğine kapatılacağını duyurdu. Vali Ercan Topaca, "Ayrıca eğlence mekânlarında da bizim polisimiz ilave güvenlik tedbirleri alacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN