Ampute’nin yıldızları gençlerle buluştu

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası’nda kupayı kazanma başarısı gösteren milli takım oyuncuları, öğrencilerle bir araya geldi

Ampute’nin yıldızları gençlerle buluştu

Başkentte özel bir okulda öğrencilerle bir araya gelen Ampute Milli Takım Antrenörü Uğur Özcan, milli futbolcular Osman Çakmak, Ömer Güleryüz, Kemal Güleş ve İşitme Engelli Milli Güreşçi İlhan Çıtak başarılarının sırlarını gençlerle paylaştı. Geleceğin futbolcuları, politikacıları ve iş adamları adayı olan öğrenciler, merak ettiklerini bizzat millilere sorma fırsatı buldu.

DÜNYA ŞAMPİYONASINI
Engelli olmasına rağmen hayata sımsıkı tutunan ve Türkiye'ye şampiyonluğu getiren golün sahibi Ampute futbol milli takım kaptanı Osman Çakmak, başarının sırlarını gençlerle paylaştı. Başarıyı en çok birlik ve beraberliğin getirdiğine inanan Çakmak "Birlik beraberlik ve azim içinde olduktan sonra her şeyi başarabilirsiz" dedi. Milli Takım Antrenörü Uğur Özcan da sporun engelli bireyleri hayata kazandırdığını dile getirdi. Milli takım sporcuları hedeflerinin 2018'de yapılacak dünya şampiyonasını kazanmak olduğunu söyledi. Milli takım sporcularından Ömer Güleryüz ve Kemal de öğrencilerin sorularını yanıtladı. Programın sonunda Özel Muradiye Lisesi Koordinatör Müdürü Ali Osman Köseoğlu şampiyonalara plaket taktim etti. Ülkemizin gururu şampiyonlar öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

BİZE ULAŞIN