Haber hattı

Haber hattı

TYB ÖDÜLLERİNİN SAHİPLERİ BELLİ OLDU
Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) 2017 yılındaki 'Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları' ödüllerinin sahipleri belli oldu. Naime Erkovan, Cevdet Karal, Ali Emre, Gökhan Özcan, Ejder Okumuş, Yusuf Turan Günaydın, İbrahim Demirci, Rasim Cinisli, Hacı İbrahim Mutlu, Hicabi Kırlangıç, Dursun Gürlek, Uçan At Yayınları, Elif Sönmezışık, Kenan Alpay, Edebiyat Ortamı, Mehmet Kemiksiz, Bolu Belediyesi dereceye girenler arasıda yer aldı. Kültür ve sanat hayatına uzun süreli katkılarından dolayı Mehmet Genç, Metin Ünal Mengüşoğlu ile Recai Kutan üstün hizmet ödülüne değer bulundu.

ANKARA İTFAİYESİ YENİ YILA GÖREV BAŞINDA GİRDİ
Başkent'te vatandaşlar yeni yıla eğlenerek girerken, itfaiye erleri 2018'e görev başında girdi. Ankara İtfaiyesi İtfaiye Müdahale Koordinatör Amiri Mustafa Irmak, 2017 yılında 18 bin 892 olaya müdahale ettiklerini bildirdi. Müdahale ettikleri olay sayısının mevsimden mevsime fark gösterdiğini belirten Irmak, kışın günlük 35-40 arası olaya müdahale ettiklerini, yazın ise bu sayının 120'ye kadar çıktığını söyledi. Irmak, gelen ihbarlara en kısa zamanda müdahale edildiğini vurguladı.

ÇOCUK MÜZESİNDE UZAY ÇAĞI BAŞLIYOR
Yenimahalle Belediyesi tarafından hayata geçirilen Evrensel Değerler Çocuk Müzesi'nde çocuklar şimdide uzayı keşfedecek. Ankara'nın ilk çocuk müzesi olan müzede, yapımı tamamlanan planetaryum ile Ankara'nın tüm ilçelerinden çocuklar uzay bilimleri hakkında eğitimler alacak. Planetaryum alanına gelen çocuklar ilk olarak uzay bilimleri hakkında uzman eğitmenler tarafından eğitimden geçirilecekler. Çocuklar daha sonra özel tasarım filmlerle uzay hakkında bilgi sahibi olacak.

KIZILCAHAMAM'DA 'AKIL OYUNLARI SINIFI' AÇILDI
Kızılcahamam'da bulunan Kazım Karabekir İlkokulu'nda çocukları teknoloji bağımlılığından korumak için 'akıl oyunları sınıfı' kuruldu. Sınıfta birçok geleneksel ve zeka oyununu oynanıyor. Sınıfta 425 öğrenci eğitim görüyor. Öğrencilerin zeka gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde okul imkanlarıyla dizayn edilen sınıfta, stratejik düşünme becerileri ve üretkenlik ile ilgili satranç, mangala, abolone, sudoku, dokuztaş gibi bir çok oyun gurupları ile ilgili dersler veriliyor.

BİZE ULAŞIN