Haber hattı

Haber hattı

SARKAN TEHLİKELER TUZLA BUZ OLDU
Yollarda tuzlama, kaldırım ve üst geçit merdivenlerinde de özel solüsyonla temizleme çalışmaları yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir yandan da köprü, üst geçit ve tünel altlarında oluşan buz sarkıtlarını temizliyor. Özellikle sürücüler ve vatandaşlar için tehlike oluşturan buz sarkıtlarını kıran belediye ekipleri, bu sayede olası kazaların da önüne geçiyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Ali Osman Kesikbaş, "Başkentteki tüm köprü, üst geçit ve tünellerde tespit ettiğimiz buz sarkıtlarını kırıyoruz" dedi.

17 KİŞİLİK SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONLA ÇÖKTÜ
Hatay ve Ankara'da küçük yaştaki erkek çocuklara cinsel saldırı, nitelikli yağma, gasp gibi birçok suçu işledikleri belirlenen çeteye yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 2'si kadın 17 kişi gözaltına alındı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uzun süredir teknik takibe alınan çete üyelerine yönelik operasyon yapıldı. Operasyon sonucu 10 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BAŞKAN DURUAY MUHTARLARLA BULUŞTU
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya katılan muhtarlara, yol ve kavşak çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Duruay, muhtarların istek ve taleplerini dinledi. Duruay konuşmasında, "İlçe muhtarlarımızın gece gündüz istek ve taleplerine açığız, istişare toplantılarımız 2018 yılı içerisinde de gerçekleşecektir" dedi. Toplantıda ilçe güvenliği hakkında söz alan Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, muhtarlara ilçede bulunan Afgan uyruklu işçilerin tespitinde duyarlı olmasını istedi.

BİZE ULAŞIN