Mamak’ın starı amatörün dostu

Star 2 belgeli Mamak Şehir Stadı, ilçedeki amatör spor kulüplerine ev sahipliği yapıyor. 3 bin kişi kapasiteli tesisten 2013 yılından beri 11 bin 312 sporcu faydalandı

Mamak’ın starı amatörün dostu

Mamak Belediyesi'nin kente kazandırdığı, Ankara'da bir ilk olarak 'Star 2' belgesine sahip olan Mamak Şehir Stadı amatör kulüplere kol kanat geriyor. Mamak'ta bulunan 17 amatör futbol kulübüne ev sahipliği yapan tesiste, takımlar hem antrenmanlarını hem de müsabakalarını yapıyor. Günü kurtarmak için işler yaparak değil, gelecek nesilleri düşünerek kalıcı hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Etkin, verimli, insan odaklı hizmet anlayışıyla genç nesillere spora yönlendirmeyi hedefledik. Bu gençler bizim geleceğimiz. Onlara faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize" dedi.

3 BİN KİŞİ KAPASİTELİ
2013 yılından bugüne 11 bin 312 sporcunun faydalandığı Mamak Şehir Stadı, turnuvalara katılan resmi kurum takımlarına ve özel kulüplere de ev sahipliği yapıyor. 25 bin 700 metrekare alan üzerine kurulu bu özel yapı, 3 bin kişilik kapalı oturma alanına sahip. Tesiste 650 metre koşu yolu, toplantı odaları, idari ofisler, sağlık odaları, bay bayan hakem odaları, VIP salonu, seyirci fuayesi, fitness alanı, çocuk oyun alanı ve otopark bulunuyor.

BİZE ULAŞIN