Öğrencilere en değerli eğitim

Kahramankazan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ‘değerler eğitimi’ kapsamında, periyodik olarak ilçedeki yaşlı ve bakıma muhtaçların evlerini temizleyen belediye ekiplerine yardım etti

Öğrencilere en değerli eğitim

Sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, Kahramankazan İmam Hatip Ortaokulu ile örnek bir projeye imza attı. Kahramankazan İmam Hatip Ortaokulu'nun her ay farklı bir tema altında gerçekleştirdiği değerler eğitiminin bu ay ki konusu "temizlik" olarak belirlendi. Değerler eğitimi kapsamında çocukların sosyal ve kültürel gelişimini sağlamayı, çocuklarda yardımlaşma ve temizlik duygusunu artırmayı hedefleyen okul yönetimi, Kahramankazan Belediyesi işbirliği ile bir proje gerçekleştirmek istedi. Bu doğrultuda, belediye sağlık işleri ekipleri işbirliği ile anlamlı bir proje gerçekleştirildi.

DUYGU DOLU ANLAR
Proje kapsamında okul öğrencileri ve öğretmenleri, ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerini periyodik olarak temizleyen belediye ekiplerine yardım etti. Projeye katılan öğrenciler Melike Zeynep Barut, Amine Feyza Karakaya, Hatice Gökmen ve Saliha Reyhan Gökçe ile öğretmenler ekiplere temizlik çalışmalarında destek verdi. Belediye temizlik ekipleri ile birlikte öğrencileri karşılarında gören hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Proje kapsamında ayrıca öğrencilere kişisel, sınıf ve çevre temizliği konularında da bilgi verildi.

FAYDALI PROJE
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, böylesine anlamlı bir projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve belediye yetkilileri ile ayrıca projeye destek veren öğrencilere teşekkürlerini iletti. Projenin oldukça faydalı olduğunu ifade eden Ertürk, "Çocuklarımıza yardımlaşmanın ve temizliğin en iyi şekilde anlatıldığı bu projenin faydalı olduğunu düşünüyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN