Asırlık çınara ikinci can suyu

Sezon öncesi 5 milyon TL’lik yardım yapılan Ankaragücü’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın önerisiyle 3 milyon TL daha yardım yapılacak

Asırlık çınara ikinci can suyu

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'yı makamında ziyaret etti. Görüşmede Ankaragücü'ne yapılacak olan maddi yardım da konuşuldu. Başkan Tuna bu haftaki Büyükşehir Belediye Meclisi'ne önerge vererek Ankaragücü'ne 3 milyon TL maddi destek verilmesi için öneride bulunulacağını ifade etti. Başkan Mustafa Tuna yaptığı konuşmada, "Ankaragücü bu şehrin önemli bir değeri... Bu kulübe destek vermek boynumuzun borcu... Büyükşehir Belediyemizin imkânları çerçevesinde biz de güzide kulübümüze yardım da bulunacağız. Önerimizi Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunacağız. Meclis'in kararının ardından yardım sağlanacak" ifadelerini kullandı.

"İMKANLARIMIZ KISITLI"
?
Ziyaretin kendisini memnun ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, "Ankaragücü, Ankara'nın en önemli markalarından biridir" diyerek başladığı konuşmasında,"Zor şartlar altında önemli ve başarılı işlere imza atıyorsunuz. Güçlü rakipleri geride bırakarak ilk yarıyı lider bitirmeniz tüm Ankaralıları olduğu kadar beni de sevindirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak zirveye giden yolda şehrimizin takımına bizler de destek olmak istiyoruz. Bu anlamda bugün gerçekleştireceğimiz Büyükşehir Belediye Meclisinde meclis üyesi arkadaşlarımın da iradesiyle inşallah destek kararı alacağız" dedi. Belediye olarak mevcut imkânlar çerçevesinde daha önce de şehrin bir değeri olarak Ankaragücü'ne can suyu verdiklerini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tuna, "Gönül ister ki daha çok destek olalım. Ancak yükümüz ağır, imkânlarımız kısıtlı. Ben buradan tüm Ankaralılara sesleniyor ve şehrimizin takımına destek olmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu. Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner de Başkan Tuna'nın Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmesinin ardından Ankara'da hızlı bir değişim yaşandığını ve pozitif havanın hakim olduğunu vurguladı. Yiğiner, "Sayın Başkan'ın yapıcı açıklamaları, toplumun her kesimini kucaklaması, eşit hizmet anlayışı, ortak akıl vurgusu Ankara'da yeni bir sinerji oluşturdu. Başkanımızın maçımıza gelerek bize destek olması, şahsım ve yönetim kurulunu olduğu kadar taraftarlarımız ve camiamızı da mutlu etmiştir. Bundan sonraki süreçte, zirveye giden yolda Sayın Başkanımızın desteğinin devam etmesini istiyoruz. Yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN