Sivas’tan Ankara’ya uzanan bir başarı hikâyesi

Sivas’tan Gölbaşı’na gelerek futbol oynayan Mücahit Öztürk, antrenörlük kariyerinde de pek çok önemli başarıya imza attı

Sivas’tan Ankara’ya uzanan bir başarı hikâyesi

İşitme Engelliler Milli Takım ve Gölbaşı Belediyespor Teknik Direktörü Mücahit Öztürk, "Hedefimiz 2019 yılında kızlarımıza derece yaptırmak ve engelli çocuklarımızla dünyada başarıya ulaştırmaktır" dedi. 41 yaşında futbola gönül veren ve sporcu bir aileden gelen Öztürk, Sivas'ta 3-4 yıl geçirdiği futbol hayatının ardından Gölbaşı Belediyespor'da göreve başladığını ifade ederek, "2007-2008 yılında Gölbaşı Belediyesi'nde futbol oynadıktan sonra 2009 yılında yine Gölbaşı Belediyespor'da yardımcı antrenör olarak göreve başladım. Bu serüvenle 2011 yılında Gölbaşı U-14, U- 19 takımlarında çalıştıktan sonra İşitme Engelliler Mili Takımında görev almaya başladım. Milli takımda birçok başarılara ve ilklere imza attık" diye konuştu. Dünyada ve Avrupa'da birçok şampiyonluklar kazandıklarını söyleyen Öztürk, "2012 yılında dünya şampiyonluğu, 2015 yılında Almanya'da Avrupa şampiyonluğu 2016 yılında İtalya'da yine dünya şampiyonluğu ve son olarak da Samsun'da yapılan olimpiyat oyunlarında futbol takımımız Olimpiyat şampiyonu olarak peş peşe yenilgi almadan dört şampiyonluk kazandı. Milli takım bizlere çok şey kazandırdı" şeklinde konuştu. Engelli sporcularla çalışmanın başka bir duygu olduğunu vurgulayan Mücahit Öztürk, "O engelleri aşmak için biz mücadele ettik. Bu çocuklarla yola çıktığımızda dedik ki 'Biz engelleri aşacağız'. Bunun üzerine bir 'Sessiz Çığlık' diye bir slogan bulduk. Çünkü bu işitme engelliler toplumda kendini ifade etmekte zorluk çeken, işaret dili tercümanları da pek yaygın olmadığı için sesi olduk bu çocukların" değerlendirmesinde bulundu.

HEDEF, 2019 AVRUPA ŞAMPİYONASI
?Öztürk, "Olimpiyat şampiyonluğunun ardından federasyon başkanımız ve yönetimi beni çağırarak, erkek milli takımında şimdiye kadar yaşanabilecek şampiyonlukları kazandırdığımı ve bundan sonra da bayan milli takım teknik direktörü olarak görmek istediklerini söylediler. Birkaç ay önce de göreve başladım. Büyükler kategorisinde 2019 yılında Avrupa Şampiyonası var. 2018 yılında ise İsveç Stockholm'da Avrupa Şampiyonası var. İnşallah bakanlığımız bu anlamda federasyonumuza katkı sağladığı zaman buralara da gideceğiz. Hedefimiz 2019 yılında kızlarımıza derece yaptırmak" dedi.

BİZE ULAŞIN