“Fikrim buraya gelince değişti”

Yenimahalle Belediyespor’un Sırp oyuncusu Dijana Radojevic, “Türk hentboluyla ilgili fikrim, buraya gelince değişti” ifadelerini kullandı

“Fikrim buraya gelince değişti”

Hentbol Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Yenimahalle Belediyespor'un Sırp oyuncusu Dijana Radojevic, transferde Türkiye'yi ve takımını tercih ettiği için mutlu olduğunu ifade etti. Takımda "Kuru kız" olarak çağrılan Radojevic, aldığı karardan memnun olduğunu belirterek, "Türkiye'yi ve Yenimahalle Belediyespor'u seçtiğim için mutluyum. Yenimahalle Belediyespor'un eski, kadınlar hentbolunda önemli bir kulüp olması ve şampiyonlukları nedeniyle Yenimahalle'yi seçtim. Bu yüzden buradayım" dedi. Sezon başında Sırbistan'dan transfer edilen 27 yaşındaki orta oyun kurucu Radojevic, Türkiye'de antrenmanların üst düzeyde yapıldığını anlattı. "Türk hentboluyla ilgili fikrim, buraya gelince değişti" diyen Sırp hentbolcu, "Gelmeden önce ligin iyi olmadığını, bazı oyuncuların tecrübesiz olduğunu, Türkiye'de forma giymiş eski Sırp oyuncular bana söylemişti. Buraya geldikten sonra fikrim kesinlikle değişti. Ligin zorlu geçtiğini ve birbirine denk takımların olduğunu gördüm. Ayrıca antrenmanların da gayet iyi olduğunu düşünüyorum. İdmanların daha düşük dozda olduğunu düşünmüştüm ancak bunun yanlış olduğunu gördüm" şeklinde konuştu.

FAVORİSİ YELİZ VE SERPİL
Radojevic, ligin ilk yarısında Yeliz Özel ve Serpil İskenderoğlu'nun dikkatini çeken hentbolcular olduğunu dile getirdi. Yeliz ve Serpil'in tecrübeli olduklarını belirten Radojevic, "Serpil İskenderoğlu ve Yeliz Özel dışında parlak oyuncular görmedim. Bu oyuncuların dışında dikkatimi çeken isimler olmadı" ifadelerini kullandı. Ligin ilk yarısını iyi bir yerde bitirdiklerini vurgulayan Radojevic, "Genç bir takım olarak devreyi en iyi yerde bitirdiğimizi düşünüyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN