Kamuflajlı hırsızlara ev baskını

Kırıkkale’den başkente gelerek Çankaya’daki lüks dairelere misafir gibi girip soygun yapan kadınlar, Ankara Hırsızlık Büro Amirliği tarafından kurulan bir özel ekiple Kırıkkale’deki evlerinde yakalandı. Kadınlar kameraya takılmamak için türban ve şapka kullanıyordu

Kamuflajlı hırsızlara ev baskını

Kamuflajlı hırsızlık çetesi, Ankara Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği tarafından kurulan özel bir ekip sayesinde yapılan çalışmalar sonucu Kırıkkale'de çökertildi. Hırsızlığı meslek edinen kadınların kamufle olmak için türban ve şapka kullandıkları ortaya çıktı. Misafir gibi geldikleri binalarda dairlerin kapılarını yoklayarak evde birinin olmadığını anladıktan sonra el çabukluğu ile işe koyulan üç kadının hırsızlık sonrasında zanlılardan Fatma K.'nın eşi Çayan K., isimli zanlının aracına binerek olay yerinden hızla uzaklaştıkları kameralara yansıdı.

TEK SEFERDE 35 BİN TL
?
Çankaya'da 31 Ekim'de bir daireden şifreli çanta ve çanta yanındaki zarftan toplamda 35 bin TL para çalan kadın hırsızlar yakayı ele verdi. Başkentte Çankaya bölgesinde meydana gelen evden hısızlık olaylarını mercek altına alan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Bina ve bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polisler hırsızların izini sürdü. Kırıkkale'den Ankara'ya hırsızlık yapmaya gelen çetenin yerini tespit eden polisler operasyonun düğmesine bastı. 10 Ocak'ta karı koca oldukları belirlenen Fatma K., ve Çayan K.'nın evine baskın yapan ekipler zanlıları gözaltına aldı.

KOCA TUTUKLANDI
?
Ankara'da sorguya alınan çiftin sabıkasının bir hayli kabarık olduğu ortaya çıktı. Fatma K.'nın 25 evden hırsızlık, 2 konut dokunulmazlığını ihlal, 1 mala zarar verme olmak üzere 28 ayrı suç kaydının olduğu belirlendi. Eşi Çaylan K.'nın 2 evden hırsızlık, 1 konut dokunulmazlığını ihlal olmak üzere 3 ayrı suç kaydının olduğu öğrenildi. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Çaylan K., tutuklanırken eşi Fatma K., adli kontrolle serbest kaldı.

BİZE ULAŞIN