Dayanamıyorum

Altındağ bölgesinde oto hırsızlığı yapan “Sincap” lakaplı Sezgin S., Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından takibe alınarak yakalandı. Hız tutkunu olan ve çaldığı araçlarla şehir turu atan zanlı S. ifadesinde, “Otomobil görünce dayanamıyorum”dedi

Dayanamıyorum
Başkentte özellikle Altındağ bölgesinde gözüne kestirdiği araçları çalan pişkin hırsız yakalandı. Otomobil görünce dayanamadığını söyleyen ve zevk için oto hırsızlığı yaptığını iddia eden Sezgin S.'nin son bir ayda Altındağ'da farklı marka ve modellerde 15 otomobili çaldığı tespit edildi. Ankara'da otomobil sahiplerini canından bezdiren "Sincap" lakaplı Sezgin S. başarılı bir operasyon sonucu yakalandı, oto hırsızlığı olaylarından bıkan vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Gece gündüz fark etmeksizin gözüne kestirdiği araçları el çabukluğuyla çalan hırsızın rahat tavırları kameralara yansıdı. Hırsızlığı tutku haline getirdiğini ifadesinde de gizlemeyen Sezgin S.'nin araçların kapısını saniyeler içinde açması dikkatlerden kaçmadı. Son bir ayda 15 aracı çok kısa sürede çalıp tur atan zanlının pişkin tavırları da gözlerden kaçmadı. Araçların devreye giren alarmlarına ve çevreden geçen vatandaşlara aldırış etmeden araç kendisininmiş gibi davranan hırsızlık zanlısı, araçları düz kontak yapıp olay yerinden kaçtığını itiraf etti.

YAKALANMAK ACI VERDİ
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, başta Altındağ olmak üzere çevre ilçelerde geniş çaplı inceleme başlattı. Güvenlik kameraları yardımıyla Sincap Sezgin'in kaldığı yeri tespit eden polisler harekete geçti. Sincap operasyonun düğmesine basan oto hırsızlık ekipleri, zanlıyla kovalamaca yaşadı ancak sonunda Sincap'ı yakaladı. Araç çalmanın ve hızlı araç kullanmanın kendisine zevk verdiğini belirten zanlı, polise yakalanmanın ise "acı" olduğunu söyledi.

SİNCAP TUTUKLANDI BAŞKENT RAHATLADI
Yapılan incelemeler sonucu Sezgin S.'nin araç çalma tutkusunun yanı sıra hız tutkusunun da olduğu öğrenildi. Çaldığı araçlarla gece geç saatlerde hız denemesi yapıp eğlenen zanlının son işinde hevesi kursağında kaldı. Emniyetteki işlemleri biten zevkine düşkün "Sincap" Sezgin'in, görüntüsü çekilirken aynı zevki alamadığı gözlendi. 24 oto hırsızlık suç kaydı olan Sezgin S., tutuklanarak demir parmaklıklar ardına gönderildi.
BİZE ULAŞIN