İskitler MİA’da ani denetim

Yetkiyi Büyükşehir’den devralan Altındağ Belediyesi, İskitler Merkezi İş Alanları’nda (MİA) denetimlere başladı. Yıkımlar ise şubatta start alacak

İskitler MİA’da ani denetim
İskitler'deki Merkezi İş Alanları (MİA) Projesi'nin 2. etabındaki uygulama yetkisini Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden devralan Altındağ Belediyesi, bölgedeki çalışmalarına hız verdi. Şubat ayı içinde yıkımlara başlamak istediklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu bölgede ruhsat dışı faaliyet gösteren iş yerlerine ani denetimlere başladıklarını da aktardı. İskitler'de ruhsat dışı faaliyet gösteren iş yerlerini denetleyen Altındağ Belediyesi zabıta ekipleri, yedek parça ve aksesuar satışı ruhsatı alıp oto tamiri ve özellikle LPG tankı montajı yapan iş yerlerine kapatma cezası verdi. Pazartesi gününden bu yana yapılan denetimlerde toplam 15 işletmeye ruhsat dışı faaliyet göstermekten tutanak tutularak kapatma cezası verildi. Tutanakların belediye encümenine sevk edilmesinin ardından asli işlerini yapmayan işyerleri kapatılacak. Dört günde 75 iş yerini denetleyen ekipler, bölgede özel bir çalışma yürütüyor.

İŞBİRLİĞİ SÜRÜYOR
Vatandaşları kaçak faaliyet gösteren iş yerleri konusunda uyaran Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, "İskitler bölgesinde yakında 'MİA 2' olarak adlandırılan alanda yıkımlara başlayacağız. Bununla birlikte Büyükşehir ile işbirliğinde bu alanda ani denetim yaparak, ruhsat dışı çalışan iş yerlerini tutanak tutarak kapatıyoruz. Vatandaşlarımızı da uyarmak istiyorum; yetki belgesi olmayan iş yerlerinde LPG dönüşümü yaptırmasınlar" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN