Tatilde perdeler çocuklara açılacak

Devlet Tiyatroları, yarıyıl tatilinde perdelerini çocuklar için açacak. Oyunlarda tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine katkı hedefleniyor

Tatilde perdeler çocuklara açılacak
Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim- öğretim yılının ilk yarısının bitimiyle perdelerini çocuklar için açacak, 12 oyunu çocuklarla buluşturacak. DT Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarıyıl tatilinde çocuklara keyifli anlar yaşatmayı amaçlayan DT, 9 bölgesinde toplam 12 oyunu çocuklarla buluşturacak. Sergilenen çocuk oyunlarında, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmak hedefleniyor.

FANTASTİK BİR DÜNYA...
Bir sokak köpeği ve çocuğun tanışarak arkadaş olma hikâyesini anlatan "Arkadaş", tavşan deliğinden geçerek kendini fantastik bir dünyada bulan Alice'in maceralarını anlatan "Alice Harikalar Diyarında", dostluğun önemi, doğanın neden korunması gerektiği gibi konularda çocukları düşünmeye yönlendiren "Kuzu Maydanoz'un Maceraları", "Sinco Akıllı Sincap", "Bayram Yeri" ve "Deniz Kızı ve Sevimli Korsanlar" gibi oyunlar çocuklara sanatın büyülü dünyasında eğlence dolu anlar yaşatacak. Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı "Tembel Memiş" 21, 28 Ocak ve 4 Şubat'ta Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde, "Alice Harikalar Diyarında" 21 ve 28 Ocak'ta Akün Sahnesi'nde ve 4 Şubat'ta Küçük Tiyatro'da, "Arkadaş" 21 ve 28 Ocak'ta Şinasi Sahnesi'nde minik tiyatroseverlerle buluşacak.
BİZE ULAŞIN