Karne hediyesi Altındağ’dan

Altındağlı 500 kadın kendi çocukları için ördüğü atkı ve berelerin aynısını bu sefer de Silopili çocuklar için ördü… Kargoyla gönderilen bin adet atkı ve bere dün karne alan çocuklara hediye edildi

Karne hediyesi Altındağ’dan

Altındağlı 500 kadın, Altındağ Belediyesi'nin kardeş şehir olduğu Şırnak'ın Silopi ilçesindeki çocuklar için atkı ve bere ördü. Altındağ Belediyesi'nin 24 eğitim ve kültür merkezindeki kadınlar, daha önce kendi çocukları içinde ördükleri bere ve atkılardan bu sefer Silopili çocuklar için ördü. Gazipaşa İlkokulu'nda bulunan bin çocuğa dün dağıtılan bin adet atkı ve bereyi Altındağlı ve Silopili kadınlar ortaklaşa ördü. Altındağ Belediyesi'nin trikotaj atölyesinde örülen atkı ve berelerin yanı sıra okulda okuyan öğrenciler için 400 adette kitap toplandı. Mevlana Kültür Merkezi'nde paketlenen ürünler kargo ile Silopi'ye gönderildi. Hediyeler dün karnesini alan öğrencilere teslim edildi.

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ…
SABAH Ankara'ya konuşan Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, " Altındağ eğitim ve kültür merkezindeki kadınlar daha öncede yaptıkları gibi sosyal sorumluluk projesi kapsamında karne tatilinden önce Silopi'de bir okula kendi elleriyle ördükleri atkı ve bereleri gönderdi. Bu onlara hem bir karne hediyesi olacak hem de bu vesile ile güzel bir kardeşlik köprüsü kurulmuş olacak. Bunun dışında Altındağlı kadınlar tarafından 400 adet çeşitli türlerde kitap toplandı. Aralarında hem yaşlarına uygun dünya klasiklerinin olduğu hem de ders kitabı gibi çalışma kitaplarının olduğu kitaplar bulunuyor. Bazılarını evden ve etraflarından temin etmişler, bazılarını da yeni satın almış kadınlar. Altındağ Belediyesi olarak biz de kadınların bu güzel çabasına destek olduk. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

ÇOK MUTLU OLDUK
?
İsmail ve Melek isimli iki çocuğu ile trikotaj atölyesine gelen ve Silopili çocuklar için örgü ören 2 çocuk annesi Nuray Özusta, "Daha önce kendi çocuklarıma da ördüm. Şimdi de Silopi'deki çocuklara örüyoruz. Bu çok güzel bir duygu... Çok güzel bir uygulama…" ifadelerini kullanırken Zekiye Şahin ise, "Bir anne olarak onlara da atkı ve bere örmek bizi mutlu etti" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN