Başkentli vatandaştan Trump’a suç duyurusu

Başkentte yaşayan Önder Gökçekaya, ABD Başkanı Trump hakkında savaş suçu işlediğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Gökçekaya, “Amerika dünyadan büyük değil” dedi

Başkentli vatandaştan Trump’a suç duyurusu
Darbeci FETÖ'ye karşı verdiği mücadele ile adından sıkça söz ettiren Ankaralı Önder Gökçekaya, ABD Başkanı Donald Trump hakkında suç duyurusunda bulundu. "ABD dünyanın gözü önünde terör suçu işliyor ve uluslararası hukuku katletmiştir" diyen Gökçekaya, Ankara Adliyesi'ne gelerek suç duyurusunda bulundu. Gökçekaya, "terörist" dediği Trump'a "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, insanlık suçları ve Terör gruplarına silah mühimmat temin etme" suçlarından şikayette bulundu.

"SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR"
Dilekçesini savcılığa veren Gökçekaya yaptığı açıklamada, "Ortadoğu'ya barış getirme vaadiyle başlattığı savaşlarla bölgede istikrar ve düzen bırakmayan ABD, bölgedeki son çıkışları ile savaş suçu işlediğini açıkça kanıtlamıştır. Zaten Cumhurbaşkanımızın korumalarını darp etmekten açılmış bir dava var. Bizim bu suç duyurumuz da o dava ile ilerleyecektir. Amerikan Başkanı olan bu kişi, sınırlarımızda bir terör ordusu kurmuş, PKK'nın Suriye kolu olan YPG/ PYD terör örgütüne binlerce TIR silah göndermeye devam ediyor. Yüz binlerce masum, Amerikan silahlarıyla katledildi. Bu açık bir savaş suçudur" dedi.

"BÜYÜK BİR ADIM"
Bulunduğu suç duyurusunun küçük ama dünya için büyük bir adım olduğunu belirten Gökçekaya, "Bu adam bir faşist, katil ve barış düşmanı. Türkiye'de ilk kez bu katil için bir adım atılmış oldu" dedi. Gökçekaya, "Bugün öldürme, toplu yok etme, köleleştirme, işkence, ırza geçme, mühimmat ticareti, yasadışı silah sevkiyatı yapma, küresel barış ittifakını bozma ve terör örgütü kurup yönetme Trump ve Amerikan devletin işlediği suçlardan başlıcaları... Ben bu adımımın ülkem adına bir sonuç doğuracağını, değerli olduğunu düşünüyorum. Amerika dünyadan büyük değil bunu göstermek istedim. Ve Afrin'de terör yuvalarını alt üst eden ordumuza destek için bugün bu Adliyedeyim. Artık söz yargıda biri bu katile ve işledikleri suça 'dur' diyecektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN