Öğrenciler kışı fırsata çevirdi

Darüşşifa Eğitim Kurumları öğrencileri Kayseri Erciyes’e düzenlediği Kayak Eğitimi Kampı’nda profesyonel kaymayı öğrenerek eğlenceli vakit geçirdi

Öğrenciler kışı fırsata çevirdi
Sosyal ve kültürel alanda öğrencilerine farklı etkinlikler hazırlayan Darüşşifa Eğitim Kurumları, kış aylarını eğlenceli hale getirmek için kayak kampı düzenledi. Kayseri Erciyes kayak merkezinde 3 gün süren kampta ilk iki gün öğrencilere eğitim verildiğini açıklayan yetkililer sporun her alanında öğrencilere destek olunması gerektiğinin altını çizdi.

3 GÜN PROFESYONEL EĞİTİM
Erciyes'te 70 kişilik 12-17 yaş aralığında öğrencilerin katıldığı kampta öğrenciler 3 gün süre ile profesyonel kayak eğitmenleri eşliğinde yaş gruplarına göre ayrılarak kayak eğitimi aldı. İlk gün düz alanlarda kayak malzemelerinin nasıl kullanılacağı, nasıl taşınacağı, durma ve dönme gibi hareketleri kavrayan öğrenciler; ikinci gün kar sapanı tekniği ile duruş ve dönüşleri öğrendiler; üçüncü gün ise Erciyes Kayak Merkezi'nin zirvesinden profesyonel hocalarla kaymayı öğrendiler.

AMAÇ HOBİ OLUŞTURMAK
Kendisi de profesyonel kayakçı olan ve organizasyonu düzenleyen Darüşşifa Ortaokulu Müdürü Süleyman Topal "Sporun çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde etkisinin çok büyük olduğunu belirterek, "Öğrencilerimizi her anlamda katkı sağlayacak organizasyonlarla buluşturuyoruz. Bu yüzden doğa sporlarını da sevmelerini hedef aldığımız 70 kişilik bir kayak kampı düzenledik. Kampımızın amacı profesyonel anlamda kayağı öğrenmek ve hobi olarak hayata katmaktı. Çocukların memnun dönmesi de amacımıza ulaştığımızı gösterdi" dedi.

KAYAK MUTLULUK KAYNAĞI OLDU
Sporun küçük yaşta başlamasının öneminin farkında olan Darüşşifa, okul içerisinde ve kulüplerle gerçekleştirilen spor dallarının dışına çıkarak öğrencilerin mental gelişimi destekleyen ve tüm vücut kaslarını kullanmayı sağlayan bir doğa sporu olan kayağa yönlendirerek onların ufkunu açtı. Hiç kaymayı bilmeyen öğrencilerin kayak sporunu kendi başlarına kayacak kadar öğrendiği eğitim, öğrenciler tarafından büyük bir mutluluk kaynağı olurken, sonuçları gören veliler tarafından da büyük beğeni aldı.
BİZE ULAŞIN