Başkentte esrarengiz cinayetler

Başkentte farklı tarihlerde işlenen faili meçhul cinayetler için özel ekip kuran Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği polisleri iki farklı cinayeti daha aydınlattı

Başkentte esrarengiz cinayetler
Başkentte farklı tarihlerde işlenen faili meçhul cinayetler için özel ekip kuran Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği polisleri, iki farklı cinayeti daha aydınlattı. Eşcinsel ilişkide bulundukları iddiasıyla öldürdüğü kişileri mezarlığa gömen cinayet zanlısını, işbirlikçileri ele verdi. Bütün suçlar aydınlatıldığı gibi başkentte bir yıl önce yapılan cinayetler de ortaya çıktı. 2017'de farklı tarihlerde öldürülen Baran Aslan, Serkan Kılıç ve Yılmaz Çetinkaya'nın faillerini bulmak için özel ekip kuran Cinayet Büro Amirliği, 5 cinayeti 5 zanlının yaptığını tespit etti. Ekipler zanlıları başarılı operasyonlar sayesinde yakaladı. Üç faili meçhul cinayetin birbiriyle bağlantılı olduğunu tespit eden polisler derinlemesine inceleme başlattı. Aydınlatılan cinayetler sonrasında Çubuk'taki köy mezarlığına gömülen cesetler iş makineleriyle savcılık talimatıyla açıldı. Açılan mezarda iki erkek cesedi bulundu. Biri Battal Şentürk'e ait olduğu tespit edilen cesetlerden diğerinin açık kimliği henüz belirlenemeyen Atilla isimli bir şahsa ait olduğu öğrenildi. 19 yaşında öldürülen Baran Aslan ve 38 yaşında öldürülen Serkan Kılıç'ın akraba oldukları ve her iki şahsın da adam yaralamadan suç kaydının olduğu belirlendi.

EŞCİNSELLİK İDDİASI
Keçiören Tepe Mahallesi'nde 20 Mart 2017'de Baran Aslan, Şenlik Mahallesi'nde 2 Haziran'da Serkan Kılıç ve Yenimahalle Batıkent'te içkili bir eğlence merkezinde 20 Kasım'da Yılmaz Çetinkaya silahla vurularak öldürüldü. Ankara Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayetler üzerine odaklandı. Üç cinayetin firari şüphelilerinin birlikte hareket ettiğini tespit eden polisler, Yiğit Kadirhan Gürbüz, Ahmet Aydın, Eren Ethem Akkuzu ve Murat Kaya isimli zanlıları, 22 Ocak'ta başarılı bir operasyon sonucu hep birlikte kaldıkları evde yakalayarak gözaltına aldı. Üç faili meçhul cinayeti aydınlatan polisler, zanlıların çapraz sorguları doğrultusunda iki farklı cinayeti de ortaya çıkardı. Firari zanlıların polise verdiği ifadede kendilerine silah temin eden ve ailelerinin vasıtasıyla tanıştıkları Ali Özdemir isimli iş adamının iş yerinde iki farklı cinayete daha tanıklık yaptıklarını itiraf etti. Dört cinayet zanlısının iddiasına göre Ali Özdemir'in iş yerinde eşcinsel Battal Şentürk ile ilişkiye girdiğini iddia ettikleri ismini bilmedikleri kişiyi Ali Özdemir'in öldürdüğü öğrenildi. Battal Şentürk'ü iş yerinde defalarca bıçaklayan Ali Özdemir, öldürdüğü Şentürk'ü arabasının bagajına atıp onunla ilişkiye girdiği iddia edilen kişiyi de arabasına bindirip Çubuk'taki Kızılca Köyü'ne götürdüğü belirlendi. Cinayet zanlıların verdiği ifadede hep birlikte gittikleri Kızılca Köyü mezarlığında mezar kazan Özdemir'in, Atilla isimli şahsı da başından silahla vurup mezarın içine attığı ortaya çıktı. 25 Ocak'ta Çubuk Adliyesinde hâkim karşısına çıkartılan Ali Özdemir adliye girişinde pişman mısın sorusunu yanıtsız bırakarak yüzünü gizlemeye çalıştı. Ostim'de iş yeri olan ve kurbanlarını işyerinde öldüren Ali Özdemir ve cinayetlerin zanlıları tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇU ÇIKTI
Adliyeye sevk edilen cinayet zanlıları Baran Aslan'ı gazinoda çıkan kavgada dayısı olan Serkan Kılıç'ı da aralarında daha önceden husumet bulunduğu gerekçesiyle, Yılmaz Çetinkaya'yı da içkili mekândaki bir kadını paylaşamama yüzünden öldürdüklerini itiraf etti. Evlerinde yapılan aramada 3 tabanca, çok sayıda mermi, ayrıca kalaşnikof mermileri de ele geçirildi. Cinayetlerin bu silahlarla işlenip işlenmediğinin belirlenmesi için kriminal laboratuvarda balistik inceleme yapıldı. Ali Özdemir, Yiğit Kadirhan Gürbüz, Ahmet Aydın, Eren Ethem Akkuzu ve Murat Kaya çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların uyuşturucu madde kullanımından, çocuğun cinsel istismarına kadar birçok suç kayıtlarının olduğu belirlendi.
BİZE ULAŞIN