Doğu’dan batı’ya ayyıldızlı destek

Mamak ve Keçiören belediyeleri, Afrin’de vatanı müdafaa eden Mehmetçiğe destek için Türk bayrağı dağıtımı yaparken Etimesgut’ta da pazar günü esnafa bayrak hediye edilecek

Doğu’dan batı’ya ayyıldızlı destek
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK uzantılı örgütlere karşı kahramanca mücadele ederken vatandaşlar da Mehmetçik için dua ediyor. Kahramankazan'da üzerinde, "Kahraman Türk Ordusu'nun Yanındayız" ve "Allah Şanlı Türk Ordusu'nu Korusun ve Yüceltsin" yazılı pankartlar ilçenin dört bir yanına asılırken Mamak'ta da ana caddelere Türk bayrağı asıldı. Akşam saatlerinde çalışmaya başlayan Mamak Belediyesi ekipleri, sabahın ilk ışıklarına kadar ilçenin en yoğun kullanılan Mamak Caddesi, Tıp Fakültesi Caddesi, Plevne Caddesi ve Samsun Yolu'na yaklaşık bin adet kırlangıç Türk Bayrağı astı. Vatandaşa bayrak dağıtmaya başlayan Keçiören Belediyesi de hizmet binasını ve belediyeye bağlı tesisleri ay yıldızlı bayraklarla donattı.

"BU BİR MİLLİ MESELE"
Türk ulusunun her zaman kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mehmetçiğin yanında olduğunun altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı Türkiye'nin terör koridorunu yok etmekte kararlılığını ortaya koyduğu 'milli' meseledir. Zulme ve zalimlere karşı milli ve dik duruşumuzun haklı neticesidir. Bu uğurda savaşan Mehmetçiklerimizi de desteklemek bizlerin üzerine düşen görevdir" ifadelerini kullandı. Akgül, ayrıca tüm Mamaklılara seslenerek evlerine ve iş yerlerine şanlı bayrağımızı asmaya davet etti. Sosyal medya üzerinden PKK/YPG ve bu örgütlerin sempatizanlarının algı operasyonları yapmaya çalıştığına da değinen Akgül, vatandaşları yalan ve iftiralardan oluşan içeriklere itimat etmemeleri konusunda uyardı.

BAYRAK ASMAYA DAVET
Keçiören Belediyesi de, Türkiye'nin tek yürek olduğu Afrin Zeytindalı Operasyonu için herkesi Türk bayrağı asmaya davet ediyor. Keçiören Belediyesi, "Mehmetçiğin yanındayız, belediyemizden bayrağınızı alın, iş yerinizi, evinizi donatın" adıyla bir kampanya başlattı. Herkesin iş yerini ve evini bayraklarla donatması için ücretsiz Türk bayrağı dağıtan belediye, milli duyarlılık oluşturarak 7'den 77'ye herkesin operasyona desteğine de aracılık ediyor.

DUALARIMIZ MEHMETÇİK'LE
Hizmet binasını ve belediyeye bağlı tesisleri de ay yıldızlı bayraklarla donatan Keçiören Belediyesi, Mehmetçiğe moral vermek için tüm Keçiören'i Türk bayrağı ile donatmayı hedefliyor. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun, 80 milyonun duaları onlarla... Dosta güven düşmana korku salan bu operasyonda askerimiz büyük bir başarıyla hedefine ilerliyor, şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyoruz. Operasyonun zaferle sonuçlanacağına inancımız tamdır, Türkiye büyük bir devlettir, tarihten bu yana gücüyle, kudretiyle, mazlumlara karşı şefkatiyle, milli kararlılığıyla var olmuştur ve var olmaya da devam edecektir. Hainlere geçit yok! Bizler de başlattığımız Türk bayrağı kampanyasıyla bu operasyona desteğimizi gösteriyoruz. Herkesi evini ve iş yerini bayraklarla donatmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımız belediye hizmet binamızdan bayrağımızı temin edebilirler" ifadelerini kullandı.

BAYRAK DAĞITILACAK
Etimesgut'ta da Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı'na destek için Türk bayrağı dağıtılacak. Pazar günü Süvari Mahallesi'ni dolaşacak olan AK Parti Etimesgut İl Başkanlığı üyesi vatandaşlar esnafa dükkânlarına asması için yüzlerce bayrak dağıtacak.
BİZE ULAŞIN