Zor sınav

Bugün deplasmanda Galatasaray’la karşılaşacak Osmanlıspor, puan kaybı yaşamamak için direnecek. Zorlu karşılaşma saat 19.00’da başlayacak

Zor sınav
Osmanlıspor, Galatasaray'la bugün deplasmanda karşı karşıya gelecek. İki takım, Süper Lig'de 18'inci kez karşılaşmış olacak. Sarı-kırmızılılar, eski adı Ankaraspor olan başkent ekibiyle geçmişte 17 kez rakip oldu. Galatasaray, geride kalan maçlardan 2'si hükmen olmak üzere 10'unu kazandı, başkent ekibi 2 kez galip geldi, 5 müsabaka ise berabere bitti. Geride kalan karşılaşmalarda Galatasaray'ın, 6'sı hükmen galibiyetlerden olmak üzere 33 golüne, Ankara temsilcisi 13 golle yanıt verdi. Sezonun ilk yarısında Ankara'da yapılan müsabakayı Galatasaray 3-1 kazandı. Taraflar arasında 2009-2010 sezonunda oynanması gereken karşılaşmalar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun o zamanki adıyla Ankaraspor'un lisansını iptal etmesiyle 3-0 Galatasaray lehine tescil edilmişti. İki takım arasında İstanbul'da yapılan 8 lig maçında Galatasaray, biri hükmen olmak üzere 5, Osmanlıspor bir galibiyet aldı, 2 müsabaka da berabere sonuçlandı.

Ceyhun ve Lawal'ın tedavisi sürüyor
Osmanlıspor, son hazırlıklarını da eknik direktör İrfan Buz yönetiminde gerçekleştirdi. Antrenman 1 saat sürdü. Antrenmana tedavilerine devam edilen Ceyhun Gülselam ve Raheem Lawal katılmazken, Ali Eren İyican takımdan ayrı koşu yaptı. Başkent ekibi, haftanın son antrenmanına ısınma koşusuyla başladı ve koordinasyon çalışmaları ile devam etti.
BİZE ULAŞIN