Kahramankazan’dan Beytüşşebap’a yardım eli

Kazan Belediyesi, Şırnak’ta Türk bayrağını kendi hazırladıkları direkte göndere çeken çocuklarla okudukları okula bilgisayar ve giysi hediye etti

Kahramankazan’dan Beytüşşebap’a yardım eli
Kahramankazan Belediyesi, Şırnak'ın Beyştüşşebap ilçesine bağlı Ayvalık Köyü'nde yaşayan ve yaşları 3 ila 15 arasında değişen bir grup çocuğun buldukları Türk bayrağını kendi imkânları ile hazırladıkları direkte göndere çekmeleri sonrasında anlamlı bir yardımda bulundu. Kahramankazan Belediyesi, Irak sınırının sıfır noktasında bulunan köydeki çocuklara çeşitli hediyeler gönderdi. Belediye kış mevsimini de göz önünde bulundurarak kışlık kıyafet ve ayakkabı hediye etti. Belediye ayrıca, köyde bulunan Şehit Ali Çakar İlkokulu'na da bir bilgisayar sınıfı kurdu. Belediyenin yaptığı en anlamlı yardım ise çocuklara gönderilen Türk bayrakları oldu. Gönderilen hediyeler Beytüşşebap Kaymakamı Murat Şener tarafından çocuklara takdim edildi. Beytüşşebaplı çocukların hediyeleri aldığındaki sevinçleri görülmeye değerdi. Çocuklar hediyeler ve bilgisayar sınıfı için Kahramankazan Belediyesi'ne teşekkür etti. Kaymakam Şener ise, "Çocuklarımıza Kahramankazan Belediyesinin göndermiş olduğu hediyeleri dağıtma fırsatımız oldu. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

'KARANLIK GÜÇLERE EN GÜZEL CEVAP'
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, Beytüşşebaplı öğrencilerin bu hareketlerinin kendilerini çok duygulandırdığını belirterek, "Bu anlamlı hareket Türk-Kürt kökenli vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmek isteyen karanlık güçlere en güzel cevaptır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünemeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN