Zam şampiyonu yine Çankaya

Otopark fiyatında rekoru kimseye bırakmayan Çankaya Belediyesi yeni tarifesini açıkladı. Kızılay’daki Çankaya Belediye binası otoparkında 4 saatlik parkın ücreti 19 TL olurken bu fiyat Büyükşehir’in Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nda 9 TL…

Zam şampiyonu yine Çankaya
?CHP'li Çankaya Belediyesi 2018 yılında da otoparklara zam yapmayı ihmal etmedi. Çankaya Belediye Meclisi'nde alınan kararla Kızılay Emek Hizmet Binası, Tok Sokak ve Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki otoparkların fiyatları güncellendi. Ziya Gökalp Caddesi üzerindeki belediye hizmet binasının altında bulunan otoparkta 2017 yılında 8 TL olan bir saatlik park fiyatı 9 TL'ye çıkartılırken 12 saatlik otopark ücreti ise 22 TL'den 24 TL'ye çıkarıldı. Yine aynı otoparktaki 250 TL olan aylık abonelik otopark fiyatına 25 TL zam yapılarak 275'ye yapıldı.

ZARAR EDİYOR
Bu fiyatlarla birlikte başkentin en pahalı otopark işleten belediyesi Çankaya oldu. Çankaya Belediyesi'nin hemen altındaki otoparkta 4 saatlik park ücreti 19 TL iken bu fiyat yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sıhhiye Çok Katlı Otopark'ta 9 TL… Öte yandan Çankaya Belediyesi'ne bağlı şirket tarafından işletilen Ahlatlıbel ve Ayrancı otoparklarında 2013, 2014 ve 2015 yılında 2 milyon TL zarar ettiği Sayıştay raporlarına da yansımıştı. Çankaya Belediyesi, otoparka girişte verilen ve otoparkta kalınan süreyi belirleyen fişin kaybedilmesi durumunda verilen cezaya da zam yaptı. Geçtiğimiz yıl 15 TL'den 25 TL'ye çıkarılan Çankaya Emek Hizmet Binası'ndaki fiş kayıp ücreti bu yıl 30 TL oldu. Yine ocak ayı Belediye Meclisi'nde alınan kararla Çankaya Emek Hizmet Binası'na araçlarını park eden belediye personelinin otopark ücretlerinde indirime gidildi. Personelinden otopark ücreti alan tek belediyenin ise Çankaya olduğu iddia edildi.
BİZE ULAŞIN