Seyyara operasyon

Altındağ Belediyesi’ne bağılı zabıta ekipleri, sağlıksız koşullarda seyyar olarak köfte ve kokoreç satışı yapılan bölgelere operasyon düzenledi

Seyyara operasyon
Halk sağlığı konusunda oldukça hassas davranan Altındağ Belediye Zabıtası, et ve et ürünleri satan seyyar satıcılara göz açtırmadı. Zabıta ekipleri, vatandaştan gelen şikâyetleri göz önünde bulundurarak ilçede geniş kapsamlı bir operasyon düzenledi. Bu çalışmalar doğrultusunda sokakta satış yapan kişilere gerekli yasal işlem uygulandı. Altındağ'da kokoreç ve köfte satışı yapılan tezgah ve arabalara el konularak satıcılara cezai işlem uygulandı. Toplanan tüm ürünler Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çekicilerle çekilerek imha edildi.

HUKUKİ İŞLEM YAPILDI
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, halkın huzurunu her şeyden önde tuttuklarını dile getirerek, "Vatandaşlardan gelen şikâyetleri değerlendirdik. Halk sağlığını tehdit eden işletmelere ve bireylere karşı kanunun emrettiği şekilde cezai yaptırım uygulanıyor. Seyyar olarak sağlığa uygunsuz ortamlarda et ve et ürünleri satan satıcılar da bu kapsamda yer alıyor. Arkadaşlarımız gerekli olan hukuki işlemleri yaptı" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN