Soğuk havada fiyatlar düştü

Havaların soğumasıyla birlikte pazar esnafı işlerin düşmemesi için sebze ve meyve fiyatlarında indirime gitti

Soğuk havada fiyatlar düştü
Ankara'da kar yağmamasına rağmen kış mevsimi sert geçiyor. 25 yıldır pazar esnaflığı yapan Şakir Yıldız fiyatların geçen seneye oranla çok düştüğünü söyleyerek, "Fiyatlar ucuz... Geçen sene soğan 12 liraydı; bu sene 3 lira… En çok yeşillik ürünlerini satıyoruz. Fiyatlar bu sene düşük. Kıvırcık 18 liraydı; şimdi 6 lira" diye konuştu. 2017'de fiyatların daha yüksek olduğunu söyleyen Yıldız, "Geçen sene karnabahar 3 liraydı; bu sene 50 kuruş. Ankara'da bu sene pek kış yaşamadık. Dar gelirli bir aile gelse 50 lirayla her şeyini alabilir. Geçen yıl alışveriş yapsaydı 200 lirayla çıkardı. Bizim için zor ama vatandaş için çok güzel" diye konuştu.

MARKETLERDEN UCUZ
Meyve ve sebzenin marketlerde pahalı olduğu söyleyen Yıldız "Mandalina markette 7-8 lira...Pazarda 1,5 TL… Marketlerde 1,5-2 liraya almak mümkün değil. Domates 1,5 lira, marketten o fiyatlara alamazsınız. Tere, roka, maydanoz demetleri 50 kuruş. Bugün Ankara pazarlarında bedava" dedi. Şakir Yıldız "Kasanın içinde 30 adet marul var. 50 kuruşa satılıyor. Vatandaş bu fırsatı kaçırmasın. Gelsinler pazardan alsınlar" diye konuştu.

"OKULLAR KAPANINCA İŞLER DÜŞTÜ"
30 yıldır pazar esnaflığı yapan Cengiz Çelik ise tatil diye vatandaşların pazara gelmediğiniz ve okullar kapanınca işlerin durduğunu söyledi. Çelik, " 2018'de satışlar baya düştü. Portakal 1,5 lira… Marketler bizim işimizi etkiliyor. Kredi kartı olayı var onlarda. Hava soğuk diye bize müşteri de gelmiyor" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN