Ankaragücü transfer yasağını kaldıramadı

Ankaragücü yönetim kurulu, geçmiş dönemde sarı-lacivertli kulüpte forma giyen bazı oyuncularla “alacakları konusunda” anlaşma sağlanamadığını, bu nedenle transfer yapılamayacağını açıkladı

Ankaragücü transfer yasağını kaldıramadı
TFF 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü, transfer yasağını kaldıramadı. MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, transfer yasağının, "geçmiş dönemde sarı-lacivertli kulüpte forma giyen bazı oyuncularla alacakları konusunda anlaşma sağlanamadığı, oyuncuların genelinin, alacaklarının tamamını istemesinin transferin açılmasının önünde engel teşkil ettiği" gerekçesiyle kaldırılamadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Vergi ve SSK konusunu sorunsuz çözüme kavuşturmamıza rağmen kulübümüzden alacağı olan eski oyuncularla tüm girişimlerimize karşın anlaşma sağlanamamıştır. Oyunculara bir kısım ödeme yapıp kalan alacakları için sezon sonuna ödeme planı teklif edilmesine rağmen, oyuncuların genelinin alacaklarının tamamını istemesi transferin önündeki engelin kaldırılmasını imkânsız kılmıştır. Teknik direktörümüzle yapmış olduğumuz görüşme çerçevesinde ortak bir karar alınmış, bu karar doğrultusunda da mevcut kadromuza karşı ligin ikinci yarısındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmeden transfer yapılmaması yönünde fikir birliğine varılmıştır."

"TRANSFER LİSTEMİZ HAZIRDI"
Transfer yasaklarının kaldırılamadığını açıklayan TFF 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü İsmail Kartal, "Ben de yönetim kurulumuz da transfer yapmak istedik. Kadroya yapılacak takviyelerle ilgili listemiz hazırdı" değerlendirmesinde bulundu. Kartal, yaptığı yazılı açıklamada, "Eldeki ekonomik imkanlar, mevcut kadronun maç başı alacaklarını, maaşlarını, primlerini ve personel giderlerini karşılamaya ancak yeter. Elbette transfer yapılmasını istiyordum. Transfer etmeyi planladığım oyuncuların listesi de hazırdı. Başkanımız ve yöneticilerimizle yaptığımız toplantıdan sonra geçmişten gelen ağır borç yükünden dolayı yasağın kaldırılamayacağı kanaatine vardık" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN