Dikkat! Oda müziği

Bilkent Üniversitesi, ‘Müzik Günleri’ ile oda müziğine dikkat çekmeyi amaçlıyor. 7 Şubat’ta başlayacak etkinlikte 7 konser müzikseverleri bekliyor

Dikkat! Oda müziği
Oda müziğine dikkat çekmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bilkent Müzik Günleri, 7 Şubat-28 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nin düzenlediği etkinliğin sanat direktörlüğünü Kağan Korad yapıyor. 7 konserden oluşan etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin en önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Bilkent Konser Salonunda gerçekleşecek 7 konsere 12 oda müziği topluluğu ile Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası katılacak.

ÖĞRENCİLER VE HOCALAR AYNI SAHNEDE
Konserlerde üniversitenin Müzik Bölümü öğrencileri, hocaları, mezunları ve profesyonel sanatçılar aynı sahnede buluşacak. Etkinlik, 7 Şubat'ta Başar Can Kıvrak, Erkin Onay, Gökhan Bağcı, Özgür Baskın ve Ali Başeğmezler'den oluşan BEGOA Ensemble ile Özcan Ulucan, Tayfun İlhan, Can Özhan, Artemis Sis Balkız ve Erkan Özbek'ten oluşan beşlinin konseri ile başlayacak. Konserde Elgar ve Dvorak'ın piyanolu beşlileri seslendirilecek. 21 Şubat tarihindeki ikinci konser Bilkent Üniversitesinin kurucusu İhsan Doğramacı anısına gerçekleştirilecek. "Hoca Bey'e Saygı" başlıklı konserde Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasını Işın Metin ve Barış Demirezer yönetecek. Konserin solisti Bilkent Müzik Hazırlık Lisesi öğrencisi Nilüfer Sude Güçlü. Nilüfer, 12. sınıfta keman çalımalarını Adilhoca Aziz ile sürdürüyor.

RAHMANİNOV'UN SENFONİK DANSLAR'I 28 ŞUBAT'TA
28 Şubat'ta Muhammedjan Sharipov (keman) ve Güneş Hızlılar'dan (arp) oluşan Duo Leo Saint-Saens, J.S. Bach, Tchaikovsky, Debussy ve Piazzolla'nın eserlerini seslendirecek. Cem Babacan-Başar Can Kıvrak Piyano İkilisi Rahmaninov'un Senfonik Danslar'ını yorumlayacak. 7 Mart'ta İlayda Yılmaz (klarnet), Özgür Deniz Kaya (viyolonsel) ve Eda Seviniş'ten (piyano) oluşan Kiana Trio ile Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk, Hüseyin Uçar'dan oluşan Anadolu Nefesli Beşlisi'nin konseri var. Gruba bu konserde Kutay Maktay (trompet), Cem Güngör (trombon) ve Hacer Özlü (kontrbas) de katılıyor. 14 Mart konserinde Derya Bozok (keman), Zeynep Ulutaş (viyolonsel) ve Gülnara Aziz'den (piyano) oluşan Ankara Trio Mendelssohn'un Trio'sunu seslendirecek.
BİZE ULAŞIN