Servis talebi okullardan

Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, 500 adet C plakanın satışa sunulma sebebinin, veli ve eğitimcilerin servis sayısı yetersizliğinden şikâyet etmesi olduğunu söyledi

Servis talebi okullardan

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Alt Komisyonu (UKOME) başkentte 500 adet C plakanın satışı için karar aldı. Bu karara tepki gösteren servisçiler Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Hipodrom Caddesi'ndeki hizmet binası önünde eylem gerçekleştirdi. Cadde üzerinde korna çalarak trafiği yavaşlatan yaklaşık bin kadar servisçiye polis ekipleri müdahale etti. Başkentte 7 bin 200 adet C plakalı servisin bulunduğunu belirten Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Seyfi ile birlikte 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Servisçilerin eylemi daha sonra son buldu.

'İHTİYAÇ OLMADIĞI ANLAŞILIR '
Servisçilerin eyleminin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, SABAH Ankara'ya önemli açıklamalarda bulundu. Servis talebinin velilerden ve eğitimcilerden geldiğini söyleyen Tuna, "Ben velilerle ve eğitimcilerle konuştuğumda servislerin yetersiz olduğu yönünde talepler geliyordu. Bazı okullarda öğrencileri götürebilmek için 2-3 tur atıldığı ifade edildi. Biz de bu sorunu ortadan kaldırmak için servislere ilave yapalım dedik ve 500 tane 'C' plaka satışı için yetki aldık. Bunlardan zaten 150 tanesini satışa çıkacağız. Çeşitli nedenlerle plakası iptal edilen 114 tane kadar servis vardı. Bunlar onların yerlerini dolduracak. Biz bu kararla velilerin ve eğitimcilerin isteğini yerine getirmiş oluyoruz. İhalede bu 150 plakayı alan olmazsa demek ki ihtiyacın olmadığı anlaşılır" ifadelerini kullandı.

O İDDİALARI YALANLADI
?
Tuna, C plakaların satışa çıkma sebebinin Büyükşehir Belediyesi'ndeki maddi sıkıntılar olduğu yönündeki ifadeleri de yalanladı. Başkan Tuna, "C plaka satışından elde edilecek olan gelir Büyükşehir'in bütçesiyle mukayese edilemeyecek bir meblağdır" şeklinde konuştu. Tuna ayrıca ihalenin iptal edilmeyeceğini de açıkladı.

BİZE ULAŞIN